Výsledky

12. kolo

KRAMPOL KOLÍN - AC Tulipán 5:7 (4:2)

V posledním kole tohoto ročníku se čekal útočný mač.Vyplnilo se.Od začátku se hrálo otevřeně se mnoha šancemi a bylo jasné ,že bude padat hodně gólů.
První polovina utkání se z naší strany hrála stylem nedáš dostaneš,mnohem více šancí,ale branky dávali domácí.V jednu chvíli jsme prohrávali už o tři branky,ale zvýšeným úsilím a snad i větší touhou po výhře jsme ještě do přestávky snížili na 4:2.Úvodem druhého dějství,snad po sedmi vteřinách hry se nám podařilo vstřelit kontaktní gól a na domácí boty se lepila čím dál tím větší nervozita.Když už jsme chystali hru v power play,tak jsme dvoumi slepénými brankami otočili výsledek na 4:5.Kolínští ještě zabrali a zdramatizovali utkání a když zbývalo necelých pět minut do konce ,tak vyrovnali na 5:5.Jenže tenhle zápas jsme prohrát nechtěli a po precisním rozehrání rohového kopu opět vedli o jednu a za nedlouho po dorážce rozhodli utkání ve svůj prospěch 5:7.
Jsem rád ,že jsme potvrdili kvalitní formu a tím to hráčům patří dík nejen za toto utkání.

Sestava: Meško - Melicher, Brunclík, J. Pelant, Novotný - F. Pelant, Roubíček, F. Doležal, Mařata
Branky: J. Pelant 2, Novotný 2, F. Pelant, F. Doležal, Mařata

11. kolo

AC Tulipán - Startip Řečany 5:3 (2:1)

V pondělním podvečeru se hrálo atraktivní utkání ,kde nešlo ani snad o body,ale o regionální prestige. Již od úvodního
hvizdu zápasu se naplňovaly všechny předpoklady kvalitního mače.
Úvodní branky našeho týmu ,přišly jako dar z nebes a hostující brankář rozhodně nebyl bez viny. Ve 12minutě 2:0 krásný
začátek a nám se dařila i hra. Mohlo být i veseleji , kdyby V.Kuch trefil prázdnou branku, po vyšachování bránících hráčů i s brankářem .To však byla předzvěst nedobrých chvilek pro naší obrannou činnost. Po sérií nepřesností a zbytečných faulů ,
přišel trest a snížení na 2:1. Vysvobození s apatie přinesla přestávka a po načerpání nové energie se nastupovalo do druhé části.
Po chvilce hry ,kdy se zrovna v rukavičkách nehrálo, se k trestnému kopu postavil Roubíček a dělovkou propálil vše co
mu stálo i leželo v cestě a zvýšil na 3:1. Tato branka otevřela bránu emocím a chvilkami to na hřišti vypadalo jak na lazaretním poli,žlutilo se na obou stranách a hra se trhala.Když se chvilku hrálo tak Vl.Novotný zvýšil na 4:1 a utlumil šance Startipu. Však jak bývá v derby utkáních nikdy nepřestávej a hrej až do konce.Hostům se podařilo snížit a my už vyčerpaly
všechny fauly. Naštěstí se nám dnes dařily i brejky a jeden z nich proměnil J.Pelant a téměř rozhodl 5:2.Utkání gradovalo a jsem rád,že i brankář D.Cincibus,přispěl svým umem ,chytil tři 10metrové kopy . Nestihl chytit jednu dorážku, ale velkým dílem pomohl k výhře 5:3. Touto výhrou jsme stvrdili vzestupnou formu a jsem rád , že jsme se předvedli i před domácím hojným publikem.

Sestava: Cincibus - Melicher, Brunclík, Novotný, J. Pelant - V. Kuch, F. Pelant, Mařata, Meško - Roubíček
Branky: J. Pelant 2, Novotný 2, Roubíček
ŽK: V. Kuch
Diváků: 107

10. kolo

Věšák Butabi - AC Tulipán 3:1 (2:1)

Sestava: Meško - Kosprt, Brunclík, J. Kuch, Roubíček - F. Pelant, Melicher, J. Pelant
Branka: Roubíček
ŽK: F. Pelant

Ke konci soutěže jsme sáhli ke změnám a dopsali na soupisku pár nových mladých hráčů.
Tato skutečnost se v dobrém projevila hned v úvodu zápasu s Kolínem.Mladí svojí agresivitou,nasazením
i umem zle zatápěli domácím hráčům.A snad i proto jsme v tomto úseku zapomínali pozorněji bránit a zákonitě
z nevinné akce inkasovat.Snaha o vyrovnání byla silná ,nastřelená tyč Pelantem a další šance jen ten gól né a né přijít.Toho všeho měl dost mladý Roubíček a chytrou střelou prostřelil vše co mu stálo v cestě a srovnal na 1:1.Však nadšení z vyrovnání trvalo jen pár minut a slabší chvilku si vybral brankář ,když nepříliš prudkou střelu pustil za svá záda 2:1 pro Kolín.Do druhého poločasu se šlo s vírou na otočení výsledku, šancí na to bylo dost,ale úspěšná koncovka to je letos nepřekonatelný problém.S blížícím se koncem zápasu bylo na našich hráčích znát jak ubývají síly.Už se nedařila konstruktivní rozehrávka ,množily se chyby naskakovaly fauly.Domácí odskočili na 3:1 a nám se nepovedlo dolepit kontaktní branku.Na bodový zisk ,který nebyl nemožný jsme však nedosáhli.Tentokrát však musím konstatovat,že se sice prohrálo ,ale se zdviženou hlavou.

9. kolo

AC Tulipán - Radovesnice 7:0 (1:0)

Sestava: Cincibus - Kosprt, Brunclík, J. Kuch, J. Pelant - V. Kuch, Melicher, Mařata, Meško - F. Pelant
Branky: J. Pelant 4, F. Pelant, J. Kuch, Mařata
Diváků: 25

V prvém poločase nám vázla kombinace a to byl také důvod, že jsme vstřelili pouze jednu branku. Ve druhém poločase se hra výrazně zlepšila, hlavně zásluhou agilního J. Pelanta jsme se dostali do tříbrankového trháku. Zavěr utkání jsme bezpečně kontrolovali. Kaňkou na tomto zápase je, že se nám opět zranil Kosprt a bude ve dvou zbývajících zápasech chybět.

8. kolo

AC Tulipán - J. Lhota 1:7 (1:3)

Po minulé prohře v Kolíně se tentokrát to samé událo v domácím prostředí.Už delší dobu se potýkáme s docházkou
a v podstatě hrajeme pokaždé v jiném složení.Proto není divu,že výsledkový projev je takový jaký je.Ač jsme vstřelili
úvodní branku a ovládali první čtvrt hodinu zápasu ,tak jsme v vzápětí inkasovali, po dvou trestných kopech a po dalších
naivních chybách v obranné fázi .Po obrátce se nám nedařilo už vůbec nic a hosté už jen navyšovali skóre a zaslouženě vyhráli. Stínem utkání bylo chování některých domácích borců a poděkování patří rozhodčímu ,který to s nadhledem ustál.

Zasloužený debakl!!
 V Kolínské hale se překvapení nekonalo.Po odehrané první části se mohlo zdát,že by jsme mohli i uspět,ale
to vše vzalo za své hned začátkem druhé půlky.Domácí roztočili kolotoč na kterém nás parádně povozili.Některým
hráčům se z toho motá hlava ještě dnes.Díky domácím za školení, jak se má hrát futsal a věřím ,že si vezmeme
ponaučení do dalších zápasů.

6. kolo

AC Tulipán - Krampol Kolín 2:5 (1:1)

diváků: 40
Branky: Kosprt, Vohralík
Sestava: Cincibus - J. Kuch, Fencl, Mařata, Novotný - Grande, Brunclík, Vohralík, Meško - Kosprt

Další neúspěch v domácím prostředí.Je škoda ,že neumíme využít dobře rozehraný zápas ke zdárnému konci.
V tomto utkání jsme dvakrát vedli ,byli aktivnější měli více ze hry,ale hostům se podařilo vždy brzy dolepit a srovnat stav .
Naopak nám se nedaří proměňovat ani ty nejvyloženější šance a stojí nás moc sil vstřelit branku. Soupeři stačilo hrát posledních osm minut a tvrdě nás strestat třemi,byť šťastnými brankami.
Zbývalo už málo času a sil cokoli vymyslet. Gratuluji hostům k vítězství.

5. kolo

Radovesnice II - AC Tulipán 1:7 (1:1)

Branky: Novotný 2, Mařata 2, V. Kuch 2, Kuře
Sestava: Meško - Grande, Kuře, V. Kuch, Novotný - J. Kuch, Brunclík, Mařata

Po dvou nezdarech se čekala jen výhra a s tím to odhodláním jsme nastupovali do dalšího kola.
Za rozpačitého úvodu, jak od domácích, tak i od nás se misky vah začaly převažovat až v 15.minutě ,kdy
se nám podařilo vstřelit branku a vytvářet si další šance.O pět minut později se domácí poprvé ,ale
naposled v zápase osmělili a srovnali na 1:1.Dále jsme byli aktivnější ,domácím hrozil i desetimetrový kop,
leč bez úspěchu.
 Ve druhém dějství se obraz hry nezměnil byli jsme pozorní v obraně a dařila se i kombinační hra s téměř
stoprocentním zakončením.
 Jsem rád ,že jsme toto utkání zvládli i po taktické stránce bez jediného faulu .

4. kolo

Startip - AC Tulipán 5:0 (2:0)

Sestava: Cincibus - Grande, Brunclík, Novotný, Kosprt - J. Kuch, Kuře, Mařata, Meško - Vohralík

Po domácím debaklu, ale s novými nadějemi na úspěch jsme nastoupili k mači s nováčkem z Řečan. Nelehké utkání a jak se ukázalo domácí byli více namotivovaní a více svěží. Domácím se dařila pozorná obraná hra a rychlé brejky ,kterými nás tvrdě trestaly. I když jsme měli mírnou herní převahu tak se nedařila kvalitní branková koncovka .To nahlodávalo naši labilitu takovým stylem , že kdyby se hrálo až do noci tak by jsme stejně nic netrefili.
Tento dvojzápas se nám moc nevydařil ,ale pevně věřím , že se do příštího kola dáme dohromady a opět navážeme na vítěznou šňůru.

3. kolo

AC Tulipán - SKP Kolín 2:6 (0:5)

Branky: Kosprt, Novotný
ČK: V. Kuch
Diváků:40

Sestava: Cincibus - V. Kuch, Brunclík, Novotný, Kosprt - Grande, Kuře, Mařata, Meško - J. Kuch

Po dvou vyhraných zápasech přišel další hrací den pro chvaletický Tulipán ,nejprve v domácí aréně s SKP Kolín a o tři hodiny později v Přelouči se Startipem Řečany.
Bohužel se nám nepodařilo jak herně tak ani výsledkově navázat na předešlá utkání.Kolínští nás převálcovali ve všech
činnostech a po tragickém prvním poločase/0:5/se druhá část už jen dohrávala.Ke cti hráčům ,že zápas nevypustili a alespoň
zkorigovali výsledek na konečných 2:6.Obětí flustrace stal V.Kuch, který se nachal vyprovokovat hostujícím hráčem a byl vykázán předčasně do sprchy.To bylo pro další utkání dosti ovlivňující skutečnost.

2. kolo

AC Tulipán - FC Věšák Butabi 5:2 (2:1)

K prvnímu domácímu utkání, navíc s vítězem loňského ročníku,jsme od ranního příchodu do haly přistoupili až s přílišným respektem a s obavami o úspěchu. Jenže každý zápas začíná od nula nula a po jadrných slovech před utkáním se hosté přesvědčili o našich kvalitách. Neprostupná obrana vedla jen k ojedinělým střelám z větších vzdáleností ,které jednoduše pochytal Cincibus. Na obouch stranách bylo dost příležitostí ke vstřelení branky, leč domácí byli o dost produktivnější a po zásluze zvítězili. Za předvedený kvalitní výkon všech zúčastněných bylo poděkování od slušně zaplněné chvaletické haly. Výborné utkání přišlo zhlédnout bezmála sto diváků a za to jim patří pochvala.

Sestava: Cincibus - Kuře, Grande, Novotný, Mařata - Brunclík, V. Kuch, Meško, Doležal
Branky: Grande, Kuře, Meško, Novotný 2
Diváků: 100

1. kolo

Válec J. Lhota - AC Tulipán 2:4 (0:0)

Sestava: Cincibus - Grande, Kuře, V. Kuch, Brunclík - Mařata, Doležal, Novotný, Meško
Branky: Doležal, Meško, Mařata, Novotný

V prvém zápase nové sezóny jsme působili v prvém poločase nervózním dojmem. Utkání bylo vyrovnané se spoustu šancí na obouch stranách. Zápas jsme zlomili v druhé půlce druhého poločasu rychlými dvěma góly, na které soupeř nestihl zareagovat. Jinak bych chtěl poděkovat výborným rozhodčím, kteří odřídili zápas zcela bez chyb.