2012/13

15. kolo

Baník - Ostřešany 0:1 (0:0)

Další smolné utkání. Zápasu by odpovídala remíza, v prvém poločase se hra spíše odehrávala po vápna obou celků. Žádný tým si nevypracoval jedinou vyloženou šanci. V druhém poločase se dovelké kombinaci po přihrávce Kosprta dostal Mařata, odkrytou branku hostů bohužel z malého vápna přestřelil. Když už se zápas schyloval k remíze, v poslední minutě nás potrestali hosté z ojedinělého protiútoku. Akci předcházel neodmávaný ofsajd postranního rozhodčího Čapka, který zvláště v druhém poločase otáčel situace v neprospěch domácích.

Sestava: Vondrák - P. Doležal, Brunclík, Grande, Wiesner - Mařata, Kosprt, F. Doležal, Kredba - Sajdl, Tříska

ŽK: Grande, F. Doležal

14. kolo

Újezd - Baník 3:0 (2:0)

Opět nastupujeme pouze v jedenácti lidech v dost poslepované sestavě. Převahu domácí využili už v 11. minutě. Újezd byl aktivnější a když už to vypadalo, že půjdem do kabin jen s jednogolovým mankem, tak s poslední akce v prvém poločase skoŕoval Hataš na 2:0 pro domácí. do druhého poločasu jsme nastoupil s přeházenou sestavou, bohužel hned ve 47. minutě skóroval do prázdné branky T. Bendžík. I my měli několik možností v druhé půli, zejména Wiesner a Mařata, však bez gólové odezvy.

Sestava: Vondrák - P. Doležal, Brunclík, Grande, Vančura - Mařata, Sajdl, F. Doležal, Kredba - Pfeiler, Wiesner

13. kolo

Baník - Opatovice  4:2 (3:1)

Do elektrárenského derby jsme vstoupili aktivně. Hned v 8. minutě proměnil šanci F. Doležal. Za tři minuty došlo ve vápně hostí k nepříjemnému střetu P. Kucha s obráncem Opatovic, Petr to odnesl velice bolestivým zraněním a zlomenými třemi žebry. Vystřídal ho jediný hráč na střídačce Josef Vančura, který ihned po přícbhodu na hřiště vybídl k sólu Mařatu a ten se nemýlil 2:0. I nadále jsme byli herně lepší a hosty jsme nepouštěli do žádné větší šance. V 38. minutě už to bylo o tři branky, když po chybě hostujícího brankáře zasunul míč do sítě F. Doležal. V závěru poločasu Opatovice snížily po nedůslednosti v naší obraně. Do druhého poločasu jsme vstoupili s přílišnou bohorovností a hosté snížili na rozdíl branky. Poté se naše mužstvo vzpamatovalo a drželo otěže utkání pevně v rukách. V 75. minutě zahrával trestný kop Grande, jeho centr našel přesně hlavu F. Doležala a ten završil svůj hattrick 4:2. F. Doležal mohl vsítit i čtvrtý gól ale penaltu po faulu na něj neproměnil. Pochvala pro všechny hráče a brzké uzdravení pro P. Kucha.

Sestava: Vondrák - P. Doležal, Brunclík, Grande, Wiesner - Mařata, Kosprt, F. Doležal, Kredba - Sajdl, P. Kuch (17. Vančura)

Branky: F. Doležal 3, Mařata

ŽK: Brunclík

12. kolo

R. Bělá - Baník  odloženo

11. kolo

Baník - Chvojenec  2:3 (1:0)

Utkání by slušela remíza. Po vyhraném prvním poločase a nádherné brance Roubíčka, následovalo ve druhém poločase vystřízlivění. Tři branky od hostů jsme dostali po nepokrytých standartních situací. O lepší výsledek jsme se připravili vlastní vinou. V závěru mohl srovnat skóre Mařata, trefil pouze břevno.

Sestava: Vondrák - Herman, Brunclík, Grande, Kredba - Mařata, Kosprt (64. P. Doležal), Sajdl, Roubíček (87. Šlechta) - Wiesner, P. Kuch

Branky: Roubíček, Sajdl

ŽK: Grande, Herman, P. Doležal

10. kolo

Přelovice - Baník  2:0 (1:0)

Soupeř nás v poli opět nepřehrál. Naší bolestí v posledních zápasech je nemohoucnost vstřelit branku. Příležitosti si dokážeme vypracovat, koncovka bohužel vázne. Nezbývá, než se soustředit na příští domácí zápas proti Chvojenci a v něm naplno bodovat a odpoutat se definitvně od spodku tabulky.

Sestava: Fidra - Herman, Grande, Kredba, Wiesner - Roubíček, F. Doležal, Mařata, Havrda (71. P. Doležal) - Sajdl, P. Kuch

9. kolo

Baník -Přelouč  0:2 (0:0)

Remízové utkání. V prvém poločase bez šancí na obou stranách. Hosté obě naskytnuté příležitosti využily. Domácí bojovali, posledních deset minut měli i příležitosti, ale jejich převaha byla neplodná. Hosté hráli posledních dvacet minut o deseti bez vyloučeného Hanuše.

Sestava: Fidra - Herman , Grande, Hyhlík, Havrda - Mařata, F. Doležal, Kosprt, Roubíček (60. P. Doležal) - Sajdl, P. Kuch (85. Kredba)

ŽK: F. Doležal, Herman, Sajdl

8. kolo

Choltice - Baník 5:0 (4:0)

Domácí poprvé v sezoně v plné sestavě, naopak my bez 5ti hráčů základní sestavy. Choltice ve všech činnostech jasně lepší, baník se nedostal ani jednou k nebezpečnému zakončení.

Sestava: Vondrák - Roubíček, Sajdl, Grande, Havrda - Zajíc (65. Král), F. Doležal, Mařata, P. Doležal - P. Kuch (90. Rýdl), Pfeiler

ŽK: Sajdl, P. Kuch

7. kolo

Baník - Dříteč  2:2 (1:0)

Sestava: Fidra - Herman, Brunclík, Grande, Hyhlík - Roubíček, Kosprt, F. Doležal, Mařata - Sajdl, Pfeiler

Branky: Mařata 2

ŽK: Sajdl, Kosprt, Brunclík

6. kolo

Roveň - Baník  2:2 (0:1)

K dalšímu zápasu jsme zajížděli na horkou půdu do Rovňě. Nastupujeme bez několika hráčů základní sestavy, které nahradili naši nestárnoucí čtyřicátníci z béčka. Více ze hry měli domácí, kteří v první půli nastřelili tyč, ale byli jsme to my, kteří otevřeli účet utkání. Po akci Doležala potrestal domácí Mařata. Do kabin jsme šli za poločasového vedení. V úvodu druhého poločasu Roveň vyrovnala, v 53. minutě byl za protesty vyloučen domácí Melc. Početní převahu využil nechytatelnou střelou Grande, 1:2. Toto však domácí nezlomilo a pustili se do ještě většího útočení. Pět minut před koncem vyrovnali na 2:2, zasloužená remíza. My jsme spokojeni s bodem, v příštím kole přivítáme na domácím hřišti Dříteč.

Sestava: Vondrák - Roubíček, Brunclík (89. Král), Vančura, Wiesner - Mařata, Svoboda, Grande, Pfeiler - Sajdl, F. Doležal

Branky: Mařata, Grande

ŽK. Wiesner, Roubíček, Pfeiler

5. kolo

Baník - Nemošice  2:0 (1:0)

Utkání se hrálo v plné režii domácích. Hosté se nedostali ani do jedné vyložené šance. Baníkovská obrana hrála velice spolehlivě. O branky se postaral nestárnoucí Sajdl po přihrávce Doležala a Filip Mařata, který zakončil sólo od půlky hřiště do prázdné branky. Jednu šanci zahodil v závěru Kosprt. Pochvala pro rozhodcovskou trojici, která zápas odřídila s naprostým přehledem.

Sestava: Fidra - Herman, Brunclík, Grande, Wiesner - Mařata (89. Šlechta), Kosprt, F. Doležal, Roubíček (33. Pfeiler) - Kredba (79. Rýdl), Sajdl

Branky: Sajdl, Mařata

ŽK: -

4. kolo

Starý Mateřov - Baník  4:0 (1:0)

K utkání odjíždíme bez naší brankářské jedničky Vondráka, který má poraněný kotník z minulého zápasu. V brance ho měl zastoupit Meško laborující s kolenem. Už při rozcvičení se Miroslav zranil a do brány musel hráč z pole Martin Havrda. Úvod utkání byl vyrovnaný, mírně navrch měli domácí, do šancí se ale nedostávali. Až ve třicáté minutě se Mateřovští prosadili, my v prvém poločase neměli žádnou šanci. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté a během deseti minut si vypracovali tři velké příležitosti, které postupně zahodili Grande, Kosprt a Sajdl. Zákonitě musel přijít terst na druhé straně. V rozmezí dvou minut si domácí vypracovali tříbrankový náskok, který završili pět minut před koncem čtvrtým gólem.

Sestava: Havrda - Roubíček, Brunclík, Grande, Wiesner - F. Doležal, Mařata (58. Zajíc), Kosprt, P.Doležal (77. Veselka) - P. Kuch (74. Král), Sajdl

ŽK: F. Doležal

3. kolo

Mnětice - Baník  2:4 (1:1)

Po úspěšném domácím vstupu do sezóny odjíždíme na půdu nováčka do Mnětic. Opět se scházíme v jedenácti lidech, oproti minulýmu zápasu nám schází Josef Fencl, který se zranil a má kotník v sádře. K zápasu, v prvním poločase bylo utkání vyrovnané. Mírně lepší byli domácí, kteří se ujali po naší chybě ve 30. minutě vedení. Hned z rozehry se pustil do velkého sóla Grande a předložil míč Sajdlovi, který skóroval do prázdné branky. i druhý poločas nabízel stejný obrázek hry jako první. Ovšem s opačným efektem. V 60. minutě po kombinaci poslal Baník do vedení kanonýr P. Kuch. Domácí za pět minut vyrovnali a v 70. minutě měli k dispozici pokutový kop po ruce Grandeho. Nařízenou penaltu bravurně chytil Vondrák, který si při zákroku přivodil zranění kotníku. Zápas dochytal se sebezapřením a za tomu patří dík. Neproměněná penalta poslala domácí do kolen a Baník v závěrečné pětiminutovce potrestal Mnětické hráče dvěma brankami. O ty se postaral Kosprt a P. Kuch.

Sestava: Vondrák - Herman, Brunclík, Grande, Wiesner - Roubíček, Mařata, Kosprt, Kredba - Sajdl, P. Kuch

Branky: P: Kuch 2, Sajdl, Kosprt

ŽK. Wiesner, Herman

2. kolo

Baník - Dašice  3:1 (2:1)

V domácím utkání jsme chtěli odčinit prohru z Mikulovic. Do sestavy se vrátil tvůrce hry Kosprt, který přivítál minulý týden přírustek do rodiny. První minuty byly vyrovnané, ovšem do vedení se dostaly Dašice. Vyrovnání Baníku však na sebe nenechalo dlouho čekat, nádhernou střelou ze 30 metru skóroval mladík Roubíček. Hned za deset minut přidal druhý gól bombou Sajdl :-) . Do kabin se šlo za poločasového vedení Baníku 2:1. V druhém poločase se pokoušeli hostující hráči o vyrovnání, jedinou jejich šanci zlikvidoval odkopem z brankové čáry Wiesner. Pojistku přidal pět minut před koncem po pohledné kombinaci P. Kuch.

Sestava: Vondrák - Herman, Brunclík, Grande, Wiesner - Mařata, Sajdl, Kosprt, Roubíček - Fencl (46. Kredba), P. Kuch

Branky: Roubíček, Sajdl, P. Kuch

ŽK: Herman. Kosprt, Wiesner

1. kolo

SK Mikulovice - Baník  4:0 (2:0)

K prvému utkání odjíždíme pouze v jedenácti lidech. Od začátku zápasu měli jasnou převahu domácí a bylo jen otázkou kolik zápas skončí. Zápas jsme mohli dvakrát skorigovat nestárnoucím Sajdlem, své dvě superšance zahodil.

Sestava: Vondrák - Herman, Vančura, Kredba, Wiesner - P. Kuch, Grande, Mařata, Roubíček - Sajdl, Fencl

ŽK: Vančura