2009/10

  III. třída Přeloučsko

 

 

26. kolo  Baník - Kolesa   1:4 (0:2)

  V posledním kole přivítal Baník na domácí půdě Panter Kolesa. Utkání nebudu popisovat, všichni už se viděli na večerní rozlučce, a tak také utkání probíhalo. Baník podal nemastný, neslaný výkon bez důrazu. Hosté jim udělili lekci z produktivity. Proměnili vše na co sáhli. Druhý poločas mírné zlepšení na straně Baníku.

    Branky: Šourek ml.

    Střely na bránu: 10:8

    Rohy: 4:5

    Ofsajdy: 0:7

    Vondrák 5 - J. Kuch 4, Hrbek 5, Kredba 4 (60. Sajdl 5), Meško 4 - Mařata 5, Kosprt 5, Brunclík 5, Havrda 4 - Šourek ml. 5, P. Kuch 5

 

25. kolo  Lány na D. - Baník  2:3 (2:2)

  V předposledním kole zajíždí Baník na horkou půdu Lánů, kteří na jaře ještě neutrpěli porážku. Hrálo se za vcelku přijatelného počasí na krásném pažitu připomínajíci hřiště, na kterých se odehrává zrovna probíhající mistroství světa. Akorát chyběly vuvuzely, které zřejmě zde v Lánech neprodávají. Baník nastoupil v takovém, dá se říct zvláštním složení. Do utkání vstoupil razantně a hned v 9. minutě ze zpoza vápna trefil nádherně pod břevno Šourek ml. Odpověď domácích nenechala na sebe dlouho čekat a ve 20. min. bylo srovnáno. Hra se přelévala z jedné strany na stranu. Hrálo se docela atraktivní utkání na III. třídu. Ve 24. minutě se prosadil hostující Mařata, 1:2. Lány opět hned srovnaly po standartní situaci, která je bolestí hostů, kteří tyto situace neumějí bránit. Poločas skončil 2:2. Druhá půle moc zruchu nepřinesla. Hrálo se opět zcela vyrované utkání. Když už se zdálo, že si oba celky body rozdělí, rozhodl utkání ve prospěch baníku Mařata, který hraje celé jaro v excelentní formě, jak ho chválí Atan: "Tys hrál dneska dobře???". Baník poprvé na jaře uštědřil Lánům porážku a vyhoupl se na druhé místo v tabulce. 

    Branky: Mařata 2, Šourek ml.

    Střely na bránu: 6:3

    Žluté karty: Hrbek

    Rohy: 9:8

    Ofsajdy: 4:2

    Vondrák 8 - J. Kuch 6, Hrbek 7, Sajdl 7, Sixta 6 - Mařata 8, Kosprt 6, P. Kuch 6, Brunclík 6 (60. Filip 6( - Meško 6, Šourek ml. 7

    Známkoval M. Šourek st.

 

24. kolo  Baník - R. Bělá  2:1 (1:0)

  Jelikož jsem působil aktivně na hřišti, tak toto kolo nepřinášim žádný obšírnější článek, poněvadž jsem neměl nikoho, kdo by dělal řádně zápisky. Utkání se odehrávalo pouhý den po dohrávaném zápase s Přeloučí, který Baník prohrál. Moc času na regeneraci nezbylo. V prvém poločase měli domácí více ze hry, ale svoji převahu nedokázali zúročit. Několik slibných situací zahodil kanonýr Šourek ml. V 45. minutě se dostal k míči za hranicí vápna Sajdl a ranou bodlem prostřelil hostujícího brankáře. Poločas domácí vyhráli 1:0. Do druhého poločasu vstoupila razantně Bělá a hned po dvou minutách hry vyrovnala, 1:1. Domácí byli zakřiknutí, ale od 60. minuty převzali otěže utkání, jenže zahazovali jednu šanci za druhou. Byl to především Šourek ml., který zahodil snad čtyři vyložené šance. Na Baník se v závěru přece jenom usmálo štěstí, kdy se trefil spalovač tutovek Šourek ml. Zápas skončil 2:1 pro Baník, který zůstal po tomto kole na třetím místě. Příští týden zajíždí Baník k boji o druhou příčku na hřiště Lánů na Důlku.

   Branky: Sajdl, Šourek ml.

   Střely na bránu: 5:4

   Žluté karty: Šourek ml., Hrbek, J. Kuch

   Rohy: 5:3

   Ofsajdy: 7:7

   Vondrák 6 - J. Kuch 6, Vančura 6 (46. Kredba 6), Hrbek 6, Meško 6 - Mařata 6, Kosprt 6, Sajdl 8, Brunclík 6 - P. Kuch 6, Šourek ml. 6

   Známkoval M. Šourek st.

 

23. kolo  St. Ždánice - Baník  1:3 (0:2)

  Zápas se vinou dešťů opět odehrával na nekvalitním trávníku. Většinu hřiště pokrývaly rozsáhlé kaluže. Baník vstoupil do utkání raketově, hned v 1. minutě dal první branku hostů P. Kuch. Domácí byli viditelně zaskočeni začátkem utkání a chvaletickou obranu moc neprověřovali. Ve 13. minutě se Baník už dostal do dvoubrankového vedení, kdy svoji parádní akci opět proměnil P. Kuch, pro kterého to byla už jedenáctá branka v sezoně a potvrdil svoji reprezentační formu. Domácí zahrozili akorát z přímého kopu, jejich střelu však pokryl brankář Meško, který nahradil Vondráka. Druhý poločas se opět odehrával ve stejném duchu jako první. V 54. minutě přidal třetí branku hostů Šourek ml. Žďáničtí stihli výsledek akorát kosmeticky upravit na 1:3 v 75. minutě. 

   Branky: P. Kuch 2, Šourek ml.

   Střely na bránu: 9:10

   Žluté karty: Mařata, Šourek ml.

   Rohy: 6:6

   Ofsajdy: 3:3

   Meško 6 - J. Kuch 5, Hrbek 5, Brunclík 6, Filip 5 - Mařata 8, Kosprt 7, Sajdl 6, Havrda 8 - P. Kuch 8, Šourek ml. 6 (77. P. Doležal)  

   Známkoval J. Roubíček.

 

22. kolo  Baník - Přelouč B  1:2 (0:1)

     

V pátek od 18:00 se dohrával odložený zápas Baníku proti Přelouči B. Baník měl na začátku zápasu více ze hry a hned v 5´minutě zahrozil po uníku po pravé straně Mařata kdy si , ale místo zakončení zvolil přihrávku pod sebe.10´P.Kuch zahrává přímý kop bohužel v těchto situacích bývá poslední dobou nepřesný.V 15´minutě se dostali ke slovu také hosté kteří začali mít více ze hry a po propadlém míči se dostal ke slovu hostí útočící hráč,který trestuhodně zahodil šanci střelou podél Vondráka mimo levou tyč. Tentýž utočník po téměř totožné akci zahodil šanci skorovat v 20´ poté co Vondrák vyráží pokus jeho kolegy dorazil hlavou míč nad. 22´ nejprve se skoro nejmenší hráč na hřišti Mařata dostal po centru P.Kucha k hlavičce která skončila jen těsně vedle pravé tyče a o tři minuty pozdeji 25´ Baník pohrozil po dalekonosné střele Kredby z přímáku kterou golman hostí zpacifikoval na podruhé. 30´bohužel po neproměněných šancích a stupňujících se chybách obrany přišel trest, kdy se opět objevil hostí hráč na pravé staně osamocen a tentokrát po zemi k levé tyči zakončil. Po změně stran byla hra Baníku beze změn nepřesné přihrávky a špatná komunikace vyústila k druhému gólu hostí kteří v 50´ po křižné přihrávce za obranu vybojovali přes Kredbu balón ve vápně osamocený Přeloučský hráč již neměl problém Vondráka překonat.Hned 51´minutě mohl Kredba své zaváhání odčinit, když se po souboji ocitl na vápně sám s volným prostorem před sebou střela placírou šla bohužel mimo levou tyč. Domácí se trochu otrkali a hned 53´ po svém urputném souboji v pravém rohu si prorazil cestu P.Kuch k bráně hostí jeho střelu však golman hostí vyrazil a Sajdl dorážku hlavou zahodil přímo do golmana. 60´hostí zahrozili po propadlém centru kdy hlavičkovali těsně velde levého rohu Vondrákovi branky. Do šance se v 62 minutě dostal M.Šourek ml. kdy mu ke skórování chybělo kus štěstí,trefil hostujícího hráče při střele do nohou a míč se dokutálel brankařovi do náruče. Avšak tuto smůlu protrhne svou bojovností po křižném centru J.Kucha a dobrém zpracování v 65´ Kosprt, kdy balón zatáhne až na pětník kde si jeho snahu přihrát před bránu hostí srážejí do vlastní brány GÓL.V 75´minutě opět zahrozila Přelouč kdy se po samostatném úniku přes tři hráče chtěl prosadit hostující útočník který však naštěstí ve finále mířil mimo.Slíbná situace pro Baník příšla v 78´ kdy jsme měli možnost zahrávat trestný kop a brankář hostí si na střelu z 25 m nestavěl zeď bohužel P.Kuch trefuje pouze střed brány, střeleckou nepohodu potvrdil o tři minuty později po centru z pravé strany Radek Sajdl kdy hlavou v pěkné situaci netrefuje vůbec bránu,baník měl v závěru utkání ještě dva rohové kopy které však rozehrával na krátko takže oba jako by se vůbec nekopali, po nepřesném výkonu baníku vyhrálo družstvo Přelouče stejně jako v podzimní části 2:1.

  Branky: Kosprt

  Střely na bránu: 9:9

  Žluté karty: J. Kuch

  Rohy: 5:4

  Ofsajdy: 2:5

  Vondrák 5 - J. Kuch 5, Hrbek 6, Brunclík 5, Filip 4 - Mařata 6, Sajdl 4, Kosprt 6, Kredba 4 - Šourek ml. 4, P. Kuch 6

  Známkoval M. Meško.

 

21. kolo  St. Čívice - Baník  1:5 (0:1)

  Utkání se odehrávalo na rozbahněném trávníku. První poločas bylo utkání naprosto vyrovnané. Jak domácí, tak hosté měli spoustu šancí, ale ty zůstaly nevyužity. Baník několikrát podržel brankář Vondrák. Když už to vypadalo, že oba celky půjdou do kabin za nerozhodného stavu, dostal hosty do vedení po rychlé akci Mařata. V úvodu druhého poločasu Čívice přidaly, do šancí se ovšem moc nedostávaly. Ovšem opět po standartní situaci zahrávané domacím Horačkem, zůstal sám na malém vápně nepokrytý Kulhánek a na dvakrát srovnává skóre, 1:1. Toto vyrovnání hostující hráče probralo a v rozmezí třech minut skóre otočili. V 70. minutě se trefil hlavou P. Kuch, kterého našel krásným centrem Kosprt :). Mnozí přítomní říkali, že to byla nádherná střela od Kosprta. Za tři minuty přidal třetí branku opět P. Kuch. Domácí byli zaskočeni a nedokázali na tento vývoj utkání už odpovědět. Do konce zápasu ještě Baník přidal dvě branky, v 81. minutě Kosprt z přímého kopu a v 86. minutě Šourek ml. zakončoval do prázdné branky, 1:5 !!!

   Branky: P. Kuch 2, Mařata, Kosprt, Šourek ml.

   Střely na bránu: 4:7

   Žluté karty: Hrbek, J. Kuch

   Rohy: 2:7

   Ofsajdy: 2:0

   Vondrák 7 - J. Kuch 6, Hrbek 7, Brunclík 6, Meško 6 - Filip 5, Sajdl 7 (80. Zajíc), Kosprt 7, Mařata 7 - P. Kuch 8, Šourek ml. 6

   Známkoval M. Šourek st.

 

 

20. kolo  Baník - Křičeň  3:2 (3:0)

  Po minule smolně prohraném utkání v Semíně, si chtěl Baník napravit svou reputaci proti mužstvu SK Křičeň. Do utkání vstoupil Baník aktivně ač to není moc zvykem. Hned v 8. minutě z druhého rohového kopu otevřel účet utkání P. Kuch. I nadále byli domácí hráči aktivní a hned ve 14. minutě přidal druhou branku po individuální akci Filip Mařata. Soupeř se k zakončení v prvním poločase moc nedostával, spíš byl úplně neškodný. Za první poločas musel být spokojen i trenér domácích Bulánek, který dirigoval mužstvo z lavičky stále za pomocí berlí. Ještě ve 39. minutě přidal třetí branku Kosprt nádhernou střelou z hranice vápna. Druhý poločas úvodních pět minut domácí prospali a dostali od hostů dvě branky. Další nebezpečně situace vyřešil s bravurou brankář Vondrák. Skóre zápasu se do konce už nezměnilo. Chvaletice si připisují 3 body a upevňují si třetí místo v tabulce.

   Branky: P. Kuch, Mařata, Kosprt

   Střely na bránu: 3:2

   Rohy: 21:2 !!!

   Ofsajdy: 4:1

   Vondrák 7 - J. Kuch 6, Hrbek 6, Kredba 5, Meško 6 - Mařata 8, Brunclík 7, Kosprt 8, Sajdl 6 (66. Hyhlík 6) - P. Kuch 8, Šourek ml. 7 (87. Filip)

   Známkoval L. Vondrák.

 

 

  19. kolo  Semín - Baník  2:1 (0:0)

  V tomto kole jsme zavítali na půdu Semína. Bylo jasné, že nás nebude čekat nic lehkého, domácí se v jární části sezony zlepšili oproti podzimu. Toto kolo žádný obsáhlý článek nepíšu, protože to, co se dělo na hřišti, teda spíše poli se nedá moc popisovat. Ale o fotbal se moc nejednalo. V první půli zahodil několik šancí Šourek ml., domácí Sokol se do šancí vůbec nedostával. V druhém poločase šli hosté do vedení kdy si Filip vyměnil dvakrát míč s P. Kuchem, který ho našel ve vápně krásným centrem a Fejlord nekompromisně zakončil. Tak to dokáže pouze on..!!! Semín v 70. minutě vyrovnal po standartní situaci, kdy Vondrák neudržel balon a domácí hráč doklepával do prázdné branky. V 90. minutě opět po standartní situaci domácí skórovali, když míč prošel netečován celým malým vápnem.

   Branky: Filip

   Střely na bránu: 4:3

   Žluté karty: Sajdl, P. Kuch

   Rohy: 6:5

   Ofsajdy: 0:0

   Vondrák 4 - J. Kuch 4, Hrbek 4, Brunclík 5, Filip 4 - Mařata 5, Sajdl 5, Kosprt 6, P. Doležal 5 (78. Zajíc) - P. Kuch 7, Šourek ml. 5

   Známkoval J. Roubíček

 

18. kolo  Baník - St. Mateřov  3:1 (1:1)

  V osmnáctém kole narazil Baník na nevyzpytatelný celek Starého Mateřova. Podzimní utkání skončilo nerozhodně 2:2 a i tentokrát se očekával vyrovnaný duel. Utkání začalo svižně a hra se přelévala z jedné strany na druhou. V 18. minutě po nenápadné akci Chvaletic se k centru dostal Šourek ml., míč poslal do vápna, když už to vypadalo, že hostující golman Jirouš balon drží, tak mu vypadl přímo před kopačky P. Kucha. Toho musel Jirouš faulovat a pan rozhodčí nařídil správně pokutový kop. K penaltě se postavil Hrbek a proměňuje, 1:0. Hra byla i nadále vyrovnaná, žádné z mužstev se nedostávalo do šancí. Když už to vypadalo, že domácí celek půjde po poločase do kabin s jednobrankovým náskokem, zahrávali Mateřovští rohový kop. Zach poslal míč na zadní tyč, kde hlavičkoval zcela neobsazený hostující hráč. Balon mířil do rukavic Vondráka, ovšem ten míč neudržel, vyrazil ho přímo před sebe, kde už čekal Křížek a ten měl snadnou pozici míč doklepnout do brány, 1:1. V druhém poločase poločase se hra odehrávala spíše ve středu pole s řadou nepřesností na obou stranách, způsobenou i nekvalitním tereném. V 75. minutě se dostali hosté do šance, ale nepřesně zakončili. Ihned z protiútoku se objevil v brankové příležitosti P. Kuch, míč mu ale v poslední chvíli uskočil. V 78. minutě se Baník dostal do vedení, po pravé straně unikl P. Kuch, obchází hostujícího brankáře a posílá míč do branky. Mateřovští obránci ve snaze odkopnout balon si míč sráží do brány, 2:1. V 80. minutě to byli opět domácí, kteří skórovali. Akci založil P. Kuch, poslal balon na Brunclíka, ten z první přiklepl na Kosprta. Kosprt ihned poslal míč do vápna na neobsazeného Šourka ml., ten sám před golmanem nezaváhal, 3:1!! Skóre se do konce už nezměnilo. Baník i nadále zůstává v jarní části neporažen.

  Branky: Hrbek, P. Kuch, Šourek ml.

  Střely na bránu: 11:6

  Rohy: 3:6

  Ofsajdy: 1:3

  Vondrák 5 - J. Kuch 6, Hrbek 6, Kredba 5, Meško 5 - Mařata 6, Brunclík 7, Kosprt 8, Hyhlík 4 (46. P. Doležal 5) - Šourek ml. 6, P. Kuch 8

  Známkoval K. Vaníček.

 

17. kolo  Dolany - Baník   0:4 (0:2)

  V dalším utkání zajížděl Baník na hřiště Dolan, které, jak říkal Ráďa Sajdl hrají jiný fotbal v sobotu a jiný v neděli :). Do utkání vstoupili aktivněji domácí hráči a prvých deset minut byli lepším mužstvem. Pak se, ale Baník osmělil a ve 13. minutě po souhře P. Kucha a Kosprta otevřel skóre zápasu Meško. I nadále byli hostující hráči aktivní a hned v 15. minutě se dostal do šance z levé strany P. Doležal, v poslední chvíli si , ale míč přehazoval z levé nohy na pravou a dolanští obránci mu balón vypíchli. Domácí byli i nadále neškodní, a tak Baník suverénně kontroloval utkání. Do poločasu ještě zvýšil Mařata po přihrávce Meška, který sehrál nejlepší utkání ve chvaletickým dresu. V druhém poločase zvýšil nejprve P. Kuch z penalty na 0:3, po faulu na něj a v 83. minutě opět po faulu na P. Kucha proměnil penaltu J. Kuch, který tímto oslavil své narozeniny. V 88. minutě domácí mohli kosmeticky upravit výsledek také z penalty. Vondrák ovšem vystihl směr střely a udržel čisté konto. Účet utkání mohl být daleko vyšší, kdyby hosté využili všeshny šance.

  Branky: Meško, Mařata, P. Kuch, J. Kuch

  Žluté karty: Kosprt, J. Kuch

  Střely na bránu: 4:12

  Rohy: 8:13

  Ofsajdy: 0:2

  Vondrák 6 - J. Kuch 5, Vančura 6, Král 5 (46. Filip 5), Hrbek 5 - Mařata 7, Kosprt 6 (84. Kašička), Sajdl 6, P. Doležal 6 - Meško 7, P. Kuch 7

  Známkoval J. Brunclík.

 

16. kolo  Baník - Přelovice  3:2 (1:2)

  V prvém domácím utkání jarní části soutěže na domácím hřišti se Baník představuje proti lídru soutěže a dosud neporaženému týmu Přelovic. Do zápasu vstoupili aktivněji hosté a hned v 6. minutě se dostali do šance, ovšem zakončení bylo nepřesné. Z následné rozehrávky od brány brankáře Vondráka si zbíhá pro míč Kosprt, který mu balon vrací, ale nevšimne si útočnika Přelovic. Ten postupuje sám na našeho brankáře, dělá mu kličku a Vondrák je nucen hráče faulovat za cenu žluté karty. Kope se penalta, kterou Mádr bezpečně proměňuje. V 15. minutě se k prvé vážnější akci dostává domácí celek. Po pravé straně uniká P. Kuch, přihrává na hranici penalty zcela neobsazenému Šourkovi ml. a ten se nemýlí, je vyrovnáno. V 25. minutě opět po chybě Baníku, kdy nejdříve minul míč Kosprt a pak i Sajdl se Přelovice dostávají opět do vedení. Do konce poločasu se nic vážnějšího nedělo, a tak šli do kabin spokojenější hosté. Hned ve druhém poločase se Chvaletice vrhli na soupeře a po příhře Šourka ml. dal svůj čtvrtý gól v sezóně P. Kuch. První tým tabulky byl zaskočen hrou Baníku a do šancí ve druhém poločase se nedostával. V 69. minutě to byl opět domácí celek, který skóroval. Branku vsítil Radek Sajdl. Od této chvíle Přelovice přidaly, ale jejich tlak byl jen platonický. A tak Baník uštědřil hostům první prohru v sezóně. Nejaktivnějšími hráči domácího celku byli P. Kuch a Šourek ml.

  Branky: Šourek ml., P. Kuch, Sajdl

  Žluté karty: Vondrák, Hrbek

  Střely na bránu: 7:7

  Rohy: 6:3

  Ofsajdy: 4:1

  Vondrák 7 - Hrbek 6, Vančura 7, Kredba 6, J. Kuch 6 - Filip 4 (55. Mařata 5), Kosprt 5, Sajdl 7, P. Doležal 6 - Šourek ml. 8, P. Kuch 8

  Známkoval L. Vondrák.

 

 

15. kolo  Valy B - Baník  2:3 (1:1)

  V tomto utkání jsme opět nastoupili v kombinované sestavě. Tentokrát nám chyběl i Kosprt, který si plnil pracovní povinnosti. Valy posilněné o několik hráčů A týmu (Kolman, Veselý, Kačírek), byly na začátku utkání aktivnější a hned v 10. minutě po nepokryté standartní situaci se dostaly do vedení. Baník se hned snažil odpovědět, v 18. minutě se dostal k propadlýmu balónu za obranu domácích Filip, ovšem jeho střela mířila jen nad branku. Ale ve 33. minutě už bylo vyrovnáno! K sólovému průniku přes půlku hřiště z místa stopera se dostal Hrbek a s přehledem zakončil svoji akci, 1:1. Baník si i nadále počínal aktivně a v 39. minutě mohl rozvlnit síť Šourek ml., nastřelil pouze domácího brankáře, a tak skončil poločas remízou. Do druhého poločasu nastoupili opět aktivně hráči domácího celku, hned v 54. minutě se objevili ve velké šanci, která zůstala nevyužita, podržel hosty golman Vondrák. V 67. minutě se dostal k pozoruhodné střele Chvaletický Meško. Vystřelil zpoza obránce z hranice velkého vápna a míč umístil přesně za pravou tyč Valského brankáře, 1:2! Domácí museli nutně přidat pokud chtěli vyrovnat, to vyhovovalo Baníku, který mohl hrozit z brejkových situací. Jednu takovou využil Šourek ml. po akci Meška, pro našeho mladého hráče už to byl desátý gol v sezoně. Valy ještě dokázaly utkání zdramatizovat a v 86. minutě snížily na 2:3. Toto skóre zůstalo už do konce zápasu.

  Branky: Hrbek, Meško, Šourek ml.

  Žluté karty: Šlechta, Šourek ml., P. Kuch

  Střely na bránu: 5:6

  Rohy: 6:2

  Ofsajdy: 0:1

  Vondrák 6 - Šlechta 6, Hrbek 8, Kredba 7, J. Kuch 6 - P. Doležal 6, P. Kuch 6, Sajdl 6, Filip 5 (46. Zajíc 5) - Meško 8, Šourek ml. 8

  Známkoval L. Hartman.

 

14. kolo  Rybitví - Baník 2:2 (1:1)

  Do prvního jarního kola jsme nastoupili bez několika hráčů základní sestavy (Fencl, Mařata, Filip, Brunclík). V začátku utkání byl kupodivu aktivnější Baník, kdy hned v 6. minutě otevřel skóre zápasu Šourek ml., který doklepl do branky přímý kop P. Kucha, jehož střelu domácí golman neudržel. I nadále byli Chvaletičtí aktivnější a domácímu celku toho moc v začátku nepovolili. Ve 30. minutě se dostal do obrovské šance po přihrávce P. Kucha Kosprt, který si obhodil obránce Rybitví, následně přehodil i brankáře, bohužel pro Baník branku netrefil. Hned z protiútoku mohli domácí vyrovnat, ale Vondrák udržel čisté konto reflexivním zákrokem. V 41. minutě už bylo srovnáno, kdy ze standartní situace zůstal hráč domácích zcela neobsazen a nic mu nestálo v cestě skórovat. Ihned po vyrovnání po individuální akci střelou z 35 metrů trefil Šourek ml. břevno. Poločas skončil 1:1. Druhý poločas se dlouhou dobu nic nedělo, až v 56. minutě před hranicí vápna nastřelili domácí ruku J. Kucha a z následného trestného kopu Rybitví skórovalo a dostalo do vedení. Poté se hra odehrávala převážně ve středu pole. Čtvrt hodiny před koncem, ale provedl nádhernou akci po pravé straně P. Kuch, předložil krásnou přihrávku na hranici penalty Sajdlovi a ten se nemýlil a svůj gol oslavil alá styl Lukáš Bauer :) 2:2!! V 86. minutě ještě zahrozilo Rybitví, hostující golman Vondrák byl na místě. Účet utkání se do konce už nezměnil. Pochvala pro P. Kucha a Šourka ml.

  Branky: Šourek ml., Sajdl

  Žluté karty: Zajíc

  Střely na bránu: 6:3

  Rohy: 6:3

  Ofsajdy: 1:3

  Vondrák 7 - J. Kuch 7, Vančura 7, Král 6 (33. Kiš 5, 81. Roubíček), Kredba 7 - Sajdl 7, Kosprt 7, P. Kuch 8, Zajíc 5 (55. Skřivánek 5) - Hrbek 6, Šourek ml. 8

 

13. kolo  Baník - Rybitví 2:3 (2:2)

  Úvod utkání patřil domácím, kteří nastoupili bez zraněného golmana Vondráka, nahradila ho zahraniční akvizice Gabrhel. V prvé minutě po brilantní přihrávce Kosprta se uvolnil Hrbek, který se nemýlil a střelou po zemi rozvlnil síť. Po špatné defenzivní činnosti hosté odpověděli střelou z dvaceti metrů a vyrovnali na 1:1. Baník nepoučen z první branky dovolil hostím na chlup stejnou akci a ti opět skórovali z dvacetimetrové vzdálenosti. V průběhu prvního poločasu domácí vyrovnali, kdy po přihrávce Hrbka v malém vápně pohodlně dostal míč do branky P. Kuch. V druhém poločase se účet utkání měnil pouze jednou. Po chybě Kredby, který fauloval v pokutovém území dali hosté branku z penalty. Baníkovští se již nedokázali prosadit proti soupeři, který měl větší vůli po vítězství.

  Branky: Hrbek, P. Kuch

  Žluté karty: Sajdl, J. Kuch, Kredba

  Střely na bránu: 6:5

  Rohy: 7:8

  Ofsajdy: 3:3

  Gabrhel 5 - Kredba 4, Vančura 5, Král 4 (46. J. Kuch 4), Filip 4 - Sajdl 6, Kosprt 6, Rob. Horváth 5, Tatoušek 3, (78. Doležal) - P. Kuch 5, Hrbek 5

  Známkoval Ladislav Vondrák.

 

 

12. kolo  Kolesa - Baník 1:4 (1:2)

  V předposledním kole podzimní části jsme zavítali na horkou půdu do Koles. Našemu mužstvu chyběl Tatoušek, který byl vyloučen za B mužstvo v Selmicích. Pro tento zápas ho zdatně nahradil další, teprve sedmnáctiletý mladík Robert Horváth, který si ve středu zálohy výborně rozumněl s Kosprtem. Prvních deset minut byl nebezpečnější tým  Koles, ale poté jsme převzali iniciativu hry my a zhruba v 15. minutě jsme se ujali vedení. Po faulu na Fencla se z penalty, jak už bývá zvykem nemýlil Hrbek. Kolesa se k ničemu vážnějšímu nedostávali, hra se odehrávala spíše ve středu pole, s tím, že když už někdo vystřelil na bránu, byl to náš celek. V 25. minutě po chybě Panteru se zmocnil míče Fencl, přihrál P. Kuchovi, který postupoval sám na bránu a tentokrát chladnokrevně proměnil. Do poločasu stihli domácí výsledek zdramatizovat a po nenápadné akci přehodil našeho brankáře Vondráka (poranil si koleno a do druhého poločasu ho vystřídal Sajdl) Chyba. Do druhého poločasu nastoupil Panter v rozestavení 3 - 4 - 3, s tím, že chtěji co nejdříve srovnat skóre. Sice měli územní převahu, ale góly přidávalo z brejku pouze naše mužstvo. Byl to Hrbek, který zvyšoval na 1:3 a Robert Horváth ve své premiéře se samostatného úniku na 1:4!! Účet zápasu mohl být ještě vyšší, kdyby Hrbek nezahodil ještě další tři tutové šance.

  Branky: Hrbek 2, P. Kuch, Rob. Horváth

  Střely na bránu: 4:10

  Rohy: 4:3

  Ofsajdy: 2:6

  Vondrák 6 (63. Sajdl 6) - Novák 6, Vančura 6, Král 6, Filip 6 - Mařata 5, Kosprt 6, Rob. Horváth 7, Hrbek 6 - P. Kuch 7, Fencl 6 (30. J. Kuch 5)

  Známkoval Jan Brunclík

 

 

11. kolo  Baník - Lány na D. 1:0 (0:0)

  Duel jedenáctého kola se odehrával před zcela zaplněnými tribunami našeho svatostánku. Už před zápasem probíhaly stadionem mexické vlny. Zasvěcení vědí o čem mluvím. Prvních patnáct minut nás Lány přišpendlil před vlastní pokutové území a vytvořili si nejednu šanci, ovšem zůstaly neproměněny. Především zásluhou našeho golmana Honzika Vondráka. Pak se začalo osmělovat i naše mužstvo a průběh utkání se začal vyrovnávat. Hrálo se velmi tvrdě, důkazem je pět žlutých karet na naší straně. Poločas zůstal bez branek. Druhý poločas jsme začali aktivně a ostřelovali branku Lánů. Hosté hrozili pouze z brejků, ale ty zachytávala naše obrana řízená stoperem Vančurou. Na naší levé straně se pohyboval agilní Tatoušek, který odehrál nejlepší zápas za Baník a u něhož začala gólová radost našeho celku, po jeho přiťuknutí se míč dostal k P. Kuchovi, který vyslal finální přihrávku na Kosprta, ten se bodlem nemýlil a propálil vše co mu stálo v cestě, včetně vyynikajícího Jirouše. Skóre zápasu se do konce už nezměnilo, pochvalu tentokráte zaslouží celé mužstvo.

  Branky: Kosprt

  Žluté karty: Kosprt, Fencl, Král, Vančura, Filip

  Střely na bránu: 9:5

  Rohy: 6:4

  Ofsajdy: 0:0!!

  Vondrák 6 - Hrbek 6, Vančura 6, Král 6, Filip 6 - Mařata 7, Kredba 5, Kosprt 6, Tatoušek 9 - Fencl 4 (90. P. Doležal), P. Kuch 5

  Známkoval Vl. Novotný a L. Hartman

 

 

10. kolo  R. Bělá - Baník 4:3 (3:1)

  Zápas desátého kola začal pro nás nečekaně dobře, když už ve 3. minutě otevřel skóre utkání Kosprt po rohu P. Kucha. Hrálo se oboustranně otevřené utkání s množstvím šancí na obou stranách. Ovšem branky padaly už jen v prvém poločase do naší sítě, kdy jsme inkasovali v rozmezí deseti minut tři góly. Druhý poločas jsme nezačali šťastně a hned ve 47. minutě inkasovali na 4:1. Dalších deset minut jsme se nemohli vymanit z tlaku Bělé a bylo otázkou času, kdy opět inkasujeme. V 65. minutě byl faulován ve vápně P. Kuch a Zdeněk Hrbek se z nařízené penalty nemýlil. Tohle naše mužstvo povzbudilo a po spolupráci našich mlaďáku skóroval Šourek ml. a snížil na 4:3. Dále jsme soupeře tlačili a měli spoustu šancí, zejména Kosprt, kterého pokus levačkou vykopával domácí hráč z brankové čáry a P. Kuch jehož sólo zůstalo neproměněno. Účet utkání se už nezměnil, a tak náš tým opět prohrál.

  Branky: Kosprt, Hrbek z pen., Šourek ml.

  Žluté karty: Hrbek, Král

  Střely na bránu: 7:10

  Rohy: 5:4

  Ofsajdy: 5:2

  Vondrák 6 - Novák 5 (46. Tatoušek 6), Vančura 5, Kredba 6 (80. Král), Filip 5 - Mařata 5, Kosprt 7, Fencl 6, Hrbek 6 - P. Kuch 7, Šourek ml. 6

  Známkoval Ladislav Vondrák.

 

 

9. kolo  Baník - Staré Ždánice 2:1 (1:1)

  Tento zápas hodnotil Daniel Filip, známkoval Milan Šourek st. Pro diváky i zasvěcené rozhodně atraktivní zápas. V základu nastoupil dorostenec Tatoušek, lavičku jsme vystužili Láďou Vondrákem (trenér) a Láďou Králem (King old!). Druhý jmenovaný pro oživení hry střídal v osmdesáté osmé minutě Tatouška. Trenér se z důvodu brilantního výkonu mužstva vůbec nedostal na hřiště. Naše útočné duo Kašička a Šourek ml. hostující mužstvo ohrožovali tak, jak by si to přál asi každý soupeř (hlavně Šouras). Nicméně i přes žalostný výkon se Šouras cca pět minut před koncem zaplaťpánbůh prosadil a rozhodl v poměru 2:1 pro domácí. To je zhruba vše zajímavé k sobotnímu mistrovskému utkání, které jsme přesvědčivě dotáhli do vítězného konce.

  Branky: Kosprt, Šourek ml.

  Střely na bránu: 5:6

  Rohy: 5:1

  Ofsajdy: 1:5

  Vondrák 6 - Roubíček 7, Vančura 6, Kredba 6, Hrbek 7 - P. Kuch 7, Kosprt 6, Fencl 6, Tatoušek 6 (88. Ladislav Král) - Kašička st. 6, Šourek ml. 7

 

 

 

8. kolo  FK Přelouč B - Baník 2:1 (0:0)

  Ve vyrovnaném utkání rozhodla opět naše neschopnost vsítit branku. První poločas jsme Přelouči byli víc než vyrovnaným soupeřem a na to, že chyběli některé opory týmu se dalo celkem na fotbal i koukat. Poločas skončil bez branek, domácí jsme do výraznější šance nepustili. Ovšem po přestávce jsme vyklidili střed pole a po hrubkách jsme dvakrát rychle inkasovali. V závěru zápasu snížil Fencl. Hra týmu nebyla špatná, ale vedení by se mělo zamyslet nad tím, jak někteří hráči můžou odehrát tři utkání za víkend(Šourek ml.), pak na hřišti působí vyčpělým dojmem a není to poprvé. Ale to už je otázka pro někoho jiného. Doufáme, že příští zápas bude zas o něco lepší a snad se uzdraví opory týmu Hrbek se Sajdlem.

  Branky: Fencl

  Žluté karty: Fencl

  Střely na bránu: 5:6

  Rohy: 6:4

  Ofsajdy: 2:0

  Vondrák 3 - Novák 4, Vančura 3, Král 4 (75. Tatoušek), Filip 3 - Fencl 3, Hyhlík 3, Kosprt 5, Mařata 5 - Šourek ml. 3 (70. Meško), P. Kuch 4

   

7. kolo Baník - St. Čívice 0:1 (0:1)

  Baník už nastoupil do zápasu bez distancovaného Jana Brunclíka, který dostal sedmiměsíční zákaz činnosti za inzultaci rozhodčího. A jelikož jsem se musel věnovat "podnikání", tak tohle kolo žádný referát ze zápasu není. Přináším akorát hodnocení našeho kouče: těžko hodnotit utkání, ve kterém dostaneme v 2. minutě branku a sami ji nejsme schopni ve zbývajícím čase vsítit. Ačkoliv jsme si vypracovali poměrně slibné šance, nebyli jsme je schopni dotáhnout do finální části. Zároveň, ale musím vyzdvihnout dobrý výkon brankáře hostujícího celku. Osobně si myslím, že jsme si minimálně bod zasloužili. Ale na "myslím" se samozřejmě nehraje. Doufám tedy, že jsme si střeleckou nemohoucnost vybrali a dokážeme to sobě i věrným fanouškům hned následující kolo.

  Střely na bránu: 9:4

  Rohy: 12:4

  Ofsajdy: 2:2

  Vondrák 6 - Filip 5, Vančura 6, Novák 6, J. Kuch 5 - Hrbek 5 (46. Král 6), Sajdl 7, Kosprt 6, Mařata 5 - Fencl 5, P. Kuch 6

 

 

6. kolo Křičeň - Baník 3:0 kontumačně

  Nejdříve bych chtěl poděkovat všem, kteří se tohoto zápasu zúčastnili. Sestavu jsme dávali dohromady až těsně před odjezdem, protože se na to někteří jedinci vys....(Novák, Koukal, Havrda). Jediný, který byl omluvený je P. Kuch (účastnil se svatby v Rakovníku). I v této splácané sestavě se první poločas odehrával spíše v naši režii. Bohužel tři šance, které jsme meli zůstaly neproměněny. Hlavně ta, kterou měl Zdenda Hrbek volala po brance. Křičeň nakonec první poločas vyhrála, když střela ze třiceti metrů byla dvakrát tečovaná a Vondrák už nestihl zareagovat na změnu. Druhý poločas jsme začali náporem a v 50. minutě Zd. Hrbek bombou vyrovnal. Soupeř se dostával sporadicky za půlku. K ohrožení branky se Křičeň dostala až v 56. minutě, kdy ve vápně údajně fauloval J. Kuch a rozhodčí nařídil penaltu(viděl ji pouze on). Ovšem domácí ji zahodili (nastala spravedlnost). Všichni už odcházejí s tím, že se bude rozehrávat od branky. Najednou zazněl zvuk píšťalky a pan rozhodčí nařizuje penaltu opakovat, za údajné vyběhnutí našeho brankáře na malé vápno. Tím zápas končí (pro inzultaci rozhodčího), pak se děly věci těžko popisovatelný. Každej kdo tam byl si udělá úsudek sám. Takže zápas skončil v 58. minutě za stavu 1:1. Musíme jen doufat, že pan rozhodčí Karel Strnad opravil prasklou vodu ve svém baráčku co nejrychleji. V dohledné době si o tom popovídáme na komisi. Nutno říct, že zápas bude nejspíš kontumován ve prospěch domácích a Jan Brunclík si nějakou dobu nezahraje. PANE STRNAD DĚKUJEM za příjemně strávené sobotní odpoledne!!!

 Vondrák - J. Kuch, Vančura, Hyhlík, Filip - P. Doležal, Brunclík, Sajdl, Mařata - Fencl, Hrbek

 *Tento zápas nebude započítán do statistik, jen do celkové tabulky.

 

5. kolo Baník - Semín 2:1 (0:0)

  V tomto kole narážíme na velice nevyzpytatelý celek Semína. Jedná se o velice mladý a běhavý mančaft. V prvním poločase jsme měli více ze hry, ale nedokázali jsme se prosadit. Zahazovali jsme spoustu šancí, vrchním spalovačem byl Šourek ml. Semín se taky dostával do spousty nadějných situací, ovšem v bráně jsme měli tentokrát velmi jistého Honzika Vondráka(kterého vyburcovala k velmi dobrému výkonu přítomnost jeho slečny na tribuně, bude muset jezdit častějc). Poločas skončil bez branek. Ve druhém poločase jsme soupeře hned dostali pod tlak a v 52. minutě otevřel účet utkání Josef Fencl, po krásné akci. Dál jsme mohli zvyšovat skóre zápasu, ovšem nedařilo se nám v koncovce. V 64. minutě zvýšil náš nejlepší střelec Milan šourek ml. Zápas jsme měli pevně v rukách. 5 minut před koncem po rohu Semín snížil, vlastni branku si dal pěknou hlavičkou Zdenda Hrbek, nedal našemu brankáři žádnou šanci. Skóre se do konce zápasu už nezměnilo. Pochvala pro Vondráka a P. Kucha.

 Branky: Fencl, Šourek ml.

 Žluté karty: P. Kuch, Brunclík, Hrbek

 Střely na bránu: 6:2

 Rohy: 8:3

 Ofsajdy: 3:5

 Vondrák 7 - Filip 5, Vančura 6, Hyhlík 6, Hrbek 5 - Fencl 6 (75. Kredba), Brunclík 5, Sajdl 6, Mařata 5 (46. Koukal 5) - P. Kuch 7, Šourek ml. 6 (89. Novák)

 

 

4. kolo St. Mateřov - Baník 2:2 (2:0)

 

 Ve čtvrtém kole jsme zavítali na hřiště St. Mateřova. Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V prvém vládli domácí, v druhém Baník. Domácí vstoupili do utkání náporem, my jsme se pouze bránili, nebyli jsme si schopni nahrát pořádně balon. Byl to zatím nejslabší poločas, který jsme v této sezoně odehráli. ještě se nám zranil ve 20. minutě tvůrce hry Kosprt. Poločas skončil 2:0 pro Mateřov. Do druhého poločasu jsme vstoupili jako vyměnění, hned na začátku zahodil obrovskou šanci Fencl. V 65. minutě po chybě Svědíka, snižuje Sajdl. V druhé půlce jsme soupeře předčili hlavně bojovností. V 80. minutě vyrovnává Šourek ml. Utkání skončilo zaslouženou remízou.

 Branky: Sajdl, Šourek ml.

 Žluté karty: Brunclík

 Střely na bránu: 7:6

 Rohy: 2:1

 Ofsajdy: 1:0

Vondrák 5 - Hrbek 5, Vančura 4, Kredba 4, Filip 4 - Fencl 4 (70. Meško 5), Brunclík 4, Kosprt 5 (20. Novák 6), Sajdl 5 - P. Kuch 5, Šourek ml. 5

 

  

3. kolo Baník – Dolany 5:0 (3:0)

 

 Ve třetím kole hostíme mužstvo ZD Dolany. Od začátku utkání jsme měli jasnou převahu a bylo otázkou času, kdy vstřelíme první gól. Soupeř se dostával za půlku jen sporadicky, když už se dostal, jeho útoky zachytila pozorná obrana dirigována Vančurou. V našem útoku opět operovalo nebezpečné duo P. Kuch a Šourek ml. Střelecký účet otevřel Sajdl, kterého napodobil nechytatelnou střelou Kosprt. Brankostroj do poločasu završil opět Sajdl. V druhém poločase už bylo jen otázkou kolik nastřílíme gólů. Hned na začátku se trefil Šourek ml a po něm ještě Mařata, pro kterého to je první branka v našem dresu. přítomní diváci se v sobotu bavili fotbalem a doufáme, že budou chodit na naše zápasy v hojném počtu. Pochvalu zaslouží celé mužstvo. 

 Branky: Sajdl 2, Kosprt, Šourek ml., Mařata

 Žluté karty: Šourek ml.

 Střely na bránu: 10:1

 Rohy: 6:0

 Ofsajdy: 5:1

Vondrák 7 – Hrbek 7, Vančura 7, Brunclík 7, Filip 7 – Sajdl 7 (65. Novák 7), Kosprt 7, Hyhlík 7 (55. Kredba 7), Mařata 7(80. J . Kuch) – P. Kuch 7, Šourek ml. 7

 

 

 

 

2. kolo Přelovice - Baník 4:2 (1:2)

  V druhém kole nastupujem na hřišti favorita soutěže, mužstvu Přelovic. Odjížděli jsme s cíle udělat co nejlepší výsledek a možná i překvapit. A to se nám i první poločas dařilo. Hned ve druhé minutě jsme šli do vedení, kdy Kosprt zachytil rozehrávku soupeře, založil nádhernou akci na jejímž konci byl P. Kuch. První poločas jsme se Přelovicím vyrovnali naprosto ve všem, měli problémy hlavně s naší důraznou hrou. Soupeř hrozil akorát ze standartek. Z jedné takové domácí vyrovnali, když lehká střela z pětatřiceti metrů spadla Vondrákovi za tyč. Ale za pět minut šel Baník opět do vedení, když z brejku zavěsil Šourek ml. V druhém poločase nás soupeř dostal pod tlak, ale nemohl se prosadit. Zlomovým momentem zápasu bylo zranění Hrbka, který musel v 65. minutě střídat. Tlaku soupeře jsme odolávaly do 80. minuty, kdy ze sporné situace domácí vyrovnali. Poté jsme zcela odpadli a dostali ještě dvě branky.

Branky: P. Kuch, Šourek ml.

Střely na bránu: 7:4

Rohy: 6:2

Ofsajdy: 1:7

 

Vondrák 3 – Hrbek 7 (65. Šlechta 4), Vančura 7, Brunclík 7, Filip 6 – Mařata 5, Sajdl 7, Kosprt 7, Fencl 6 – P. Kuch 7,Šourek ml. 6

 

 

 

1. kolo  Baník - FK Valy B 4:0 (0:0)

 K prvnímu mistrovskému utkání jsme nastoupili proti mužstvu FK Valy B. Vzhledem k tomu, že ve stejný den hrálo i B mužstvo, dali jsme s obtížema do kupy dvanáct hráčů a to nám ještě chyběly opory týmu Vančura a Kosprt. Od začátku zápasu jsme měli mírnou převahu, kterou jsme ještě v prvním poločase nedokázali gólově zúročit. V druhém poločase jsme hru více roztáhli do stran a odměnou nám byly i branky. Zápas mohl skončit výrazněji v náš prospěch. Nastřelili jsme dvě břevna, tyč a J. Fencl nedal penaltu. Soupeř se zmohl na jedinou šanci za celý zápas. Pochvala patří pro celé mužstvo.

Branky: Šourek ml. 2, Sajdl, Hrbek

Střely na bránu: 8:2

Rohy: 10:1

Ofsajdy: 1:0

 

Vondrák 5 – Novák 6, Hrbek 8, Kredba 5, Filip 6 – Fencl 5, Brunclík 6, Sajdl 7, Koukal 6 – P. Kuch 7, Šourek ml. 7