výsledky

13.kolo

Tetov - Baník 3:6 ( 3:1 )

Po odloženém 12.kole byl Baník hladový po fotbale a od začátku držel balon a chtěl určovat tempo hry. Jenomže po vzoru našich reprezentantů jsme si nejčastěji přihrávali mezi obránci a brankářem. Sice jsme se zásluhou Sajdla dostali do vedení, ale po nedůrazu a chybách obrany domácí Trojáček během pěti minut zkompletoval hattrick a domácí rázem vedli 3:1. Hráči Baníku si o poločasové pauze měli o čem povídat a vyříkání si některých věcí a změny v taktice přinesli ovoce. Pětibrankový příděl nepotřebuje komentář. Svoboda opět ukázal Kredbovi, jak se kopou penalty, ve druhém zápase po sobě se trefil Šourek a P.Kuch zaznamenal hattrick a to ještě šel dvakrát sám na brankáře. Pochvala pro celý tým,hlavně za druhý poločas.

Branky: P.Kuch 3, Svoboda, Šourek, Sajdl

ŽK: Zajíc, Šlechta

Sestava: Grande - Šlechta, Vančura, Král, Zajíc - P.Kuch, Kredba, Svoboda, Sajdl - Rýdl, Šourek

12.kolo

Baník - Jankovice

Odloženo pro nezpůsobilý terén. O náhradním termínu rozhodne STK.

11.kolo

Labské Chrčice - Baník 3:3 ( 2:1 )

V ospalém odpoledni po třech vítězných zápasech v řadě přijel Baník na poslední celek tabulky s jasným cílem vyhrát, Bohužel jsme si mysleli, že se domácí porazí sami a tomu odpovídal výkon. Do branky se musel postavit už poněkolíkáte v sezoně hráč z pole, tentokrát Havrda.  Do vedení se dostal Polaban, když po teči jednoho z našich obranců neměl Havrda šanci, ale Baník zanedlouho vyrovnal po průniku Wiesnera. Před koncem poločasu došlo k častému jevu naší obrany a to když stojí vyrovaná na půlící čáře, poté soupeř nakopne dlouhý balón do předu a postupuje sám na brankáře. Tuto chybu přestaneme dělat vždy až inkasujeme stejně jako tentokrát. Do druhé půle se Baník pustil s vervou vyrovnat a případně zvrátit ukazatel skóre ve svůj prospěch. Po faulu na P.Kucha mohl z pokutového kopu vyrovnat Kredba, ale vůbec netrefil branku. Zanedlouho poté dostal Baník výhodu pokutového kopu znovu, když byl opět faulován P.Kuch. K exekuci se tentokrát postavil zkušený Svoboda a ukázal Kredbovi jak se to má kopat- 2:2. Místo očekávaného obratu přišel šok, když domácí po standartní situaci nastala skrumáž a po nedůrazu naší obrany mohl Havrda v brace jen sledovat jak se míč z ničeho nic objevil v naší brance. Baník, ale nesložil zbraně a minutu před koncem po krásné akci P. Doležala a P. Kucha vyrovnal Král. Naše rezerva tak opět darovala body ,,chudým,,.

Branky: Wiesner, Svoboda, Král

ŽK: J.Kuch

Sestava: Havrda - J.Kuch, Šlechta, Král, Veselka - P. Doležal, Svoboda, Kredba, Vančura - Wiesner, P.Kuch

Střídali: Pfeiler, Sajdl

10.kolo

Baník - Zdechovice 3:2 ( 1:1 )

Baník hrál s druhým celkem tabulky vyrovnanou partii. Hosté se po nedůrazu naší obrany dostali do vedení, zanedlouho poté naše obrana totálně propadla a Zdechovičtí se řítili ve dvou sami na Vondráka v naší brance, ten však úmysl přehodit jej přečetl a stačilo mu jen natáhnout ruku. Potrestat to mohl Vančura, jenž měl během první půle tři velmi slibné šance, ale chyběl mu klid v zakončení. Do kabin se ale i tak šlo s vyrovnaným skóre,když se trefil M.Černý, Ve druhé půli Baník přidal dvě branky, když se trefil Svoboda a Šourek. Zdálo se být rozhodnuto, jenže cestu za vítězstvím zkomplikovalo vyloučení Černého po neštastném souboji na půlící čáře s hostujícím Rambouskem, který byl po střetu viditelně otřesen a utkání tak skončilo pro oba aktéry, V závěru ještě hosté stačili snížit, když naše si naše obrana opět vybrala slabší chvilku, ale tři body si už Baník pohlídal a radoval se z překvapivé výhry nad favoritem,

Branky: Černý, Svoboda, Šourek

ŽK: J.Kuch,Černý, Filip

ČK: Černý

Sestava: Vondrák - J.Kuch, Šlechta, Černý, P.Doležal - Filip, Svoboda, Sajdl, Král - Vančura, Šourek

9.kolo

Sopřeč - Baník 2:4 ( 1:2 )

Baník si viditelně přijel zahrát fotbal a svou přesnou kombinační hrou soupeře dokonale zaskočil. V první velké šanci se po průniku Pfeilera zjevil Rýdl sám před golmanem, ale nedal. O minutku později, tentokrát po přihře Vančury z druhé strany už Rýdl zachoval klid a poslal Baník do vedení. Na 2:0 zvyšoval Svoboda, který si s přehledem pohrál s obráncem, položil si brankáře a podél něj už jen poslal míč do sítě. Už to vypadalo, že baník půjde do kabin s příjemným náskokem, když domácí zahrozili z pravé strany a centr srazila nastřelená ruka P.Doležala. Ze sporné penalty se domácí šťastně vrátili do zápasu. V druhém půli chtěl Baník vstřelit rychlou branku a pojistit vedení, což se povedlo, když se po rohu Svobody trefil krásně hlavou M.Černý. Domácí se opět vrátili do hry proměněným pokutovým kopem, když tentokrát brankář Baníku Fidra přišel pozdě do souboje a srazil pronikajícího Sopřečského útočníka. Penalta se kopala také na druhé straně, když si pro ni zkušeně došel Sajdl. K exekuci se postavil Kredba, poslal brankáře na druhou stranu a udělal tečku za gólovým účtem utkání. Pochvala pro celý kolektiv.

Branky: Rýdl, Svoboda, Černý, Kredba

ŽK: Doležal, Černý

Sestava: Fidra - J.Kuch, Kredba, Král, P. Doležal - Pfeiler, Svoboda, Černý, Zajíc - Rýdl, Vančura

Střídali: Sajdl

8.kolo

Baník - Křičeň  0:6 ( 0:4 )

Domácí chtěli hrát svou obvyklou hru, ale soupeř pro to neměl pochopení a z rychlých bejků během první půle rozhodl zápas. V druhé půli Baník odehrál převážně na polovině soupeře, ale do šance se nedostal. Naopak hosté využili dalších dvou úniků a totálně domácí tým ztrapnili.

ŽK: J.Kuch

Sestava: Havrda - Kašička, Vančura, Brunclík, Veselka - Filip, Svoboda, V.Kuch, Pfeiler - Novák, Král

Střídali: J.Kuch, Zajíc, Sajdl, Šourek

7.kolo

Choltice B - Baník 3:3 ( 2:1 )

Oba celky výrazně posíleni hráči ,,áčka,, hrajících ookresní přebor a na hře to bylo znát, když zápas jednoznačně převýšil úroveň IV.třídy. Z první půle stojí za připomenutí nejprve nádherná robinsonáda, kterou se blýskl Chvaletický brankář Fidra. Poté však naše obrana dvakrát hrubě chybovala a domácí nás potrestali, během chvíle se zdálo být utkání rozhodnuté za stavu 2:0. Baník se ale rychle oklepal a zlepšeným pohybem v útoku dostal domácí obránce několikrát pod tlak, ze kterého pramenily chyby, znichž jednu potrestal po přiťuknutí Krále ,,rychlík,, Mařata, který neohroženě vlétl do vápna a bezpečně zavěsil- 2:1. Do druhé půle vstoupil Baník s odhodláním vyrovnat, na hřiště přišel F. Doležal a právě po jeho akci vyrovnal střelou do prázdné branky nestárnoucí Svoboda. Jenomže domácí začali podnikat nebezpečné brejky a po jednom z nich zatáhl za záchranou brzdu Černý a z nařízené penalty se domácí dostali opět na koně. Černý naštěstí vyfasoval jen žlutou kartu a tak Baník nebyl oslaben v honbě za vyrovnáním. Na hřiště navíc přišel kanonýr Sajdl a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, když byl F.Doležal podražen ve vápně a sám pokutový kop proměnil - 3:3. Baník nakonec mohl dokončit fenomenální obrat, ale to už bychom chtěli asi moc. Po krásné příhře Sajdla měl na hlavě rozhodující branku F. Doležal, ale trefil jen brankáře od kterého se míč odrazil ke Královi, jehož dorážku zastavilo tělo hostujícího obránce. Vyrovnané utkání tedy skončilo zaslouženou remízou, pochvala pro všechny aktéry, včetně sudího Málka. V příštím utkání přivítáme nově založený rezervní tým Křičeně.

Branky: Mařata, Svoboda, F.Doležal

ŽK: J.Kuch, Brunclík, Černý

Sestava: Fidra - J.Kuch, Vančura, Černý, Veselka - Zajíc, Brunclík, Svoboda, Mařata - Král, Pfeiler

Střídali: F.Doležal, Sajdl, Kredba

6.kolo

Baník - Selmice 1:7 ( 0:5 )

Baník měl velké problémy se sestavou, opět nebyl brankář a bylo to hodně znát. Prvních deset minut odehráli domácí o deseti, když se pak připojil V.Kuch a na lavičku usedl Zajíc. Během první půle bylo rozhodnuto, když branky si stříleli domácí prakticky sami. Ve druhém poločase zaznamenal čestný úspěch Sajdl, který snížil na 1:5. V závěru ještě hosté přidali dvě branky a dokonali Chvaletickou zkázu. Baník nehrál špatně, ale naše obrana pořádala den otevřených dveří. V příštím kole zajíždíme do Choltic, kde se utkáme s místní rezervou jenž vévodí tabulce zatím bez jediné prohry.

Branka: Sajdl

ŽK: J.Kuch

Sestava: Král - J.Kuch, Kredba, Černý, Veselka - Pfeiler ( 46. Zajíc ), Sajl, V.Kuch, P.Doležal - Wiesner, F.Doležal

5.kolo

Semín - Baník 3:2 ( 0:0 )

Baník poprvé v sezóně nastoupil s klasickým brankářem v zádech,ale k očekávanému bodovému ,,importu,, to nevedlo. První poločas sice bez branek, ale oba týmy se dostávali do slibných příležitostí. Z pohledu Baníku stojí za zmínku samostatný ünik Pfeilera, jenž sice přehodil domácího brankáře, ale i celou branku. Gól do šatny mohl přidat Král, který po chybě Semínského stopera bežel tváří tvář brankáři a ve velké šanci přestřelil.Chuť se spravil hned na začátku druhé půle, když po přesně mířené přihrávce Svobody obešel dva protihráče a otevřel skóre. Zanedlouho na to se však zranil dirigent obrany Šlechta a naše defenzíva se rozsypala jako domeček z karet. Během 10 minut vstřelili domácí tři branky a bylo rozhodnuto.V závěru utkání přiťukl Král z rohového kupo nakrátko Vančurovi, ten krásným centrem našel hlavu Černého jenž snížil na 2:3. Na vyrovnání už ale bylo pozdě, jelikož dobře pískající Baracz utkání pár chvil poté ukončil.Vzruch přinesla ještě závěrečná strkanice, ve které bránil zájmy Baníku ,,sběratel karet,, J.Kuch, naštěstí emoce brzy opadli a odešel jen se žlutým napomenutím. Baník podal solidní výkon, bohužel harmonii narušila nekoncentrovanost několika jednotlivců, kteří by se měli zamyslet nad laxním přístupem k utkání.

Branky: Král, Černý

ŽK: J.Kuch

Sestava: Fidra - P.Doležal, Šlechta, Černý, J.Kuch - Zajíc, Svoboda, Vančura, Havrda - Pfeiler, Král

Střídali: Okrouhlý, Sajdl, Kredba, Rýdl

4.kolo

Baník - Roh. Bělá B 2:5 ( 0:4 )

Baník nezačal vůbec dobře a v 25.minutě bylo prakticky rozhodnuto, když na světelné tabuli svítilo skóre 0:3. Hosté si s naší obranou dělali co chtěli a vypadalo to, že zbytek zápasu bude jen otázkou skóre. Čtvrtou branku si navíc domácí brankář dal sám, když podcenil vysoký balón ze standartní situace. Hosté si přivezli několik posil z prvního mužstva, hrajícího okresní přebor a na hře to bylo znát. Baník do druhé půle vyslal Brunclíka a Sajdla, rovněž ,,plejery,, kopající vyšší soutěž a na hře to hned bylo znát. Zásluhou dvou tref Sajdla Baník alespoň korigoval skóre. Hosté pátý gól vstřelili z velmi přísně nařízené penalty, ale jinak byl výkon hlavního sudího na velmi vysoké úrovni. V dalším utkání zajíždíme na hřiště neoblíbeného soupeře ze Semína, kde se nám dlouhodobě nedaří.

Branky: Sajdl 2

Žk: Šlechta, Kuch J.

Sestava: Král - Šlechta, Vančura, Černý, Veselka - Zajíc, Svoboda, F.Doležal, P.Doležal - Rýdl, Kuch J.

Střídali: Pfeiler, Sajdl, Brunclík, Okrouhlý

3.kolo

Baník - Valy B 3:1 ( 1:1 )

Hosté se brzy ujali vedení hned z první akce a poté zatápěli z dobře provedených brejků. Ve 20.minutě však domácí vyrovnali a dostali do kopaček potřebný klid. Baník rozhodl ve druhé půli zásluhou Wiesnera a Sajdla. Utkání vyrovnané, hosté se sice dostávali více do nebezpečných situací, ale jednou nás zachránila tyč, několikrát brankář a někdy střelecká ,,impotence,, Valských útočníků.

Branky: Havrda, Wiesner, Sajdl

Sestava: Král - Šlechta, Vančura, Černý, Veselka - J.Kuch, Zajíc, Svoboda, Havrda - Rýdl, P.Kuch

Střídali: Wiesner, Sajdl, P.Doležal

2.kolo

Kojice - Baník 1 : 0 ( 1:0 )

V tradičním derby Baník opět bez brankáře. Domácí po většinu utkání mírně lepší, v závěru přečkali drtivý tlak Baníku a získali tři body.

bez karet

Sestava: Grande - J.Kuch, Šlechta, Vančura, Veselka - Pfeiler, Zajíc, M.Černý, Havrda - Herman, Rýdl

Střídali: Sajdl, Šourek

1. kolo

Baník - Bukovka   5 : 2 ( 1:0 )

V úvodním zápase nové sezóny se domácí sešli přesně v jedenácti lidech a navíc bez klasického brankáře. Hosté byli od začátku nebezpečnější, ale jako první udeřil Baník z kopačky zkušeného Sajdla. O chvilku později mohlo být vyrovnáno, když v pokutovém území fauloval Zajíc a byla nařízena penalta. Směr střely však Král v Baníkovské brance vystihl a dokázal vyrazit. Do poločasu si hosté vytvořili ještě pár slibných šancí, ale blíže ke vstřelení branky byl Baník. Po několika průnicích aktivního Havrdy, jenž si z obránců Bukovky dělal slalomové tyče scházelo vždy přesné zakončení. Ve druhém poločase se domácím podařil vstřelit uklidňující branku na 2:0, ale v zápětí si slabší chvilku vybral jinak dobře chytající Král a z velkého úhlu propustil střelu hostujícího hráče. Bukovka chtěla vyrovnat a musela otevřít hru, toho Baník dokonale využil, když se změnila taktika na ,,vše na P.Kucha,,. Jeho rychlé nohy byly až do konce utkání pro hosty neřešitelný problém a zcela zaslouženě byl nejlepším hráčem na hřišti. Jinak lze pochválit celý kolektiv za bojovnost.

Branky: P.Kuch 2, Hvarda, Sajdl, Šourek

Žk: Kuch J., Zajíc

Sestava: Král - J.Kuch, Šlechta, Kredba, Veselka - Zajíc, Svoboda, Sajdl, Havrda - Šourek, P.Kuch