Výsledky

 

Po dobře rozehraném podzimu zahajoval Baník jarní část na třetím místě tabulky, nakonec jsme však v celkovém hodnocení skončili až šestí se ziskem 36 bodů, což určitě není špatné, ale vzhledem k dobré startovní pozici tu je určité zklamání. Do zápasů zasáhlo celkem 41 hráčů, když nejvíce odehráli Král - 25 zápasů, po něm  J.Kuch 21 zápasů a Šlechta 20 zápasů. Baník inkasoval 63 branek, což je přesně shodné s loňským ročníkem. Mezi tyčemi se vystřídalo pět brankářů. Nejvíce Vondrák, Fidra a Meško, jediný zápas mají na kontě Král a Melicher. O celkem 43 vstřelených branek se podělilo dvacet střelců z nichž nejvíce má na kontě Meško - 7 branek. Co se týče červených karet, spolu s Jankovicemi máme nejvyšší počet vyloučených - 4. V celkovém součtu žlutých i červených karet v Baníku nemá konkurenci J.Kuch s deseti žlutými a jednou červenou. Ale i přes tyto počty našel v celé čtvrté třídě na pardubicku přemožitele v podobě Kojického Janáka jenž stihl o jednu žlutou více.



26.kolo

  Baník - Jankovice 3:2 (2:2)

   Poslední utkání v sezoně nezačalo pro baník dobře, když se po hrubé chybě obrany hosté ujali vedení. Ani ne za pět minut Brunclík vysunul Krále, ten obešel golmana a srovnal na 1:1. Druhou branku Baníku vsítil po krásném dloubáčku V. Kuch. Druhá půle začala za vyrovaného skóre a oba týmy mohli strhnou vítězství na svou stranu a když už se zdálo že se oba celky rozejdou spokojeni s bodem, v poslední minutě překvapil všechny na hřišti Svoboda, když místo očekávaného centru z přímého kopu zamířil rovnou do šibenice

Branky: Král, V.Kuch, Svoboda

Žk: V.Kuch, J.Kuch

Sestava: Melicher - Kašička, Šlechta, Černý, J.Kuch - Kredba, Svoboda, V.Kuch, Brunclík - Sidor, Král


25.kolo

  Labské Chrčice - Baník 1:2 (0:0)

   Již hodinu před očekávaným derby se spustila průtrž mračen a tak bylo od začátku jasné, že hrst diváků, kteří dorazili uvidí bojovný fotbal. Utkání po celý zápas vyrovnané, navíc M.Šourka rozhodčí okradli o dvě regulerní branky neuznané pro ofsajd. Baník se prosadil až po přestávce a to hned dvakrát, domácí korigovali v poslední minutě po naší špatně odbráněné standartní situaci.

Branky: Sidor, Wiesner

bez karet

Sestava: Vondrák - Kašička, Šlechta, Král, Havrda - Sidor, Svoboda, Černý, Pfeiler - Wiesner, Šourek st.

Střídal: Sajdl

24.kolo

  Baník - Zdechovice 1:2 (1:2)

   Téměř celý zápas domácí tým držel míš a diktoval tempo hry, ale do šancí se dostával jen sporadicky. Opět jsme nedokázali zachovat klid v koncovce a zahodili vyložené šance. Jediným naším střelcem byl tak Wiesner, jenž si to doma lehce zavařil, jelikož v dresu hostí nastoupil jeho otec. Hosté hrozili hlavně z rychlých brejků, jež dokázali dvakrát využít. Utkání by slušela spíše remíza.

Branka: Wiesner

Žk: M.Černý

Sestava: Vondrák - J.Kuch, Šlechta, Král, Kašička - Kadeřábek, Svoboda, Černý, Zajíc - Wiesner, Doležal

Střídali: Pfeiler, Roubíček


23.kolo

 Řečany - Baník 9:0 (4:0)

   Opět hrál souběžně A-tým a tak ,,béčko´´ k derby odjelo jen s torzem obvyklé sestavy a výsedek mluví za vše.

bez karet

Sestava: Vondrák - Kašička, Šlechta, Král, J.Kuch - Zikmunda, Černý, Svoboda, Pfeiler - Volný, Sidor

Střídal: M.Šourek st.

22.kolo

 Baník - Choltice 0:4 (0:3)

  První půle vyrovnaná, hosté potrestali chyby domácích, ve druhé půli velká převaha Baníku, ale zahodili jsme i ty nejvyloženější šance.

bez karet

Sestava: Fidra - Kašička, Šlechta, Král, J.Kuch - Kadeřábek, Černý, Svoboda, Havrda - Sidor, Kredba

Střídali: Pfeiler, Melicher, Roubíček

21.kolo

 Semín - Baník 3:0 kontumačně

  Z důvodu nedostatečného počtu hráčů se Baník k utkání nedostavil.

20.kolo

  Baník - Sopřeč 2:2 (0:1)

  Baník od začátku utkání diktoval tempo hry, ale paradoxně to byl hostující tým, jenž se dostal do vedení po naší nevydařené malé domů. Vyrovnat mohl Sidor, ale hlavou trefil jen horní konstrukci branky a tak se na druhé straně opět dostala ke slovu Sopřeč když nejprve vyslala nebezpečnou střelu jenž ,,lízla´´ tyč a o pár minut po přímém kopu zasahoval Vondrák. V první půli jsme z převahy nedokázali vyprodukovat žádnou pořádnou šanci a tak se šlo do kabin za stavu 0:1. Do druhé půle nastoupil jiný Baník a zvláště po příchodu Melichera na hřiště bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme vyrovnaní. A to se stalo v 67. minutě, když právě Melicher po jednom z několika brejků vyrovnal. Baník dále útočil a nehodlal se smířit jen s bodem. V největších šancích se ocitli Melicher, Doležal a Král. V 80.minutě se po kombinaci s Kadeřábkem Jiří Kuch otočil a nakopl balon tak, že k překvapení všech skončil v šibenici hostujícího brankáře - 2:1. Baník potom už jen kontroloval výsledek a když už běželo nastavení vzal do svých rukou osud utkání sudí Rokyta, jenž odpískal zcela nesmyslný faul a po přímém kopu propadl míč napříč vápnem k zcela volnému hráči Sopřeče, jenž vyrovnal na konečných 2:2. Bod je pro nás vzhledem k vývoji zápasu rozhodně zklamáním, soupeř nás v ničem nepředčil a naším kamenem úrazu opět bylo neproměňování vyložených šancí. Příští týden naše utkání koliduje se zápasem ,,A´´ týmu a tak bude menší problém se sestavou.

Branky: Melicher, J.Kuch

Žk: Melicher, Kašička, Sajdl

Sestava: Vondrák - Kašička, Šlechta, Král, J.Kuch - Kadeřábek, Svoboda, Zajíc, Horvát - Doležal, Sidor

Střídali: Melicher,Sajdl

19.kolo

   L.Bohdaneč - Baník 8:1 (4:1)

  Domácí nás zlobili častými nákopy za naší obranu ,ale paradoxně to byl Baník, jenž se dostal do první velké šance, když Hrbek v samostatném úniku trefil jen brankáře. Po krásně zatočeném přímém kopu se už ujali domácí vedení ,které však netrvalo dlouho ,když Král vysunul Hrbka a ten na druhý pokus už nezklamal - 1:1. Poté Baník dostal tři sporné góly ,kterým předcházel ofsajd, šlapák, nebo jasný odkop od naší branky, místo nějž však následoval rohový kop, jímž domácí prakticky rozhodli. Druhý poločas už připomínal hru kočky s myší a odevzdaný Baník jen zásluhou Vondráka neinkasoval více branek. Nutno uznat,že domácí byli ve všech směrech lepší a naši hráči druhou půli úplně vypustili. Výkon domácího celku zahalilo chování některých hráčů, neúcta k soupeři a nectění pravidla fair-play. V příším utkání přivítáme celek Sopřeče.

Branka: Hrbek

Žk: Král, Kuch

Sestava: Vobdrák - Melicher, Šlechta, Král, J.Kuch - Doležal, Černý, Zajíc, Kadeřábek - Kredba, Hrbek

18.kolo

   Valy - Baník 2:2 (1:1)

  V úvodu bych chtěl zmínit jednu zajímavost a to že na jaře Baník z pěti utkání třikrát bodoval a třikrát u toho byl rozhodčí Svoboda, který nám zřejmě nosí štěstí. Ještě před utkáním nastala pro Baník komplikace, když se při rozcvičení zranil Meško, ale tentokrát jsme se sešli v hojném počtu a mohla za něj nastoupit adekvátní náhrada. Domácí, rovněž posíleni hráči áčka byli od začátku aktivnějším týmem a poté se začali dostávat i do vyložených šancí. V naší brance stál naštěstí výborně chytající Fidra a lapil nejméně tři samostatné úniky. Přesto se domácí dostali do vedení, když po faulu ve vápně následoval pokutový kop. Poté začal hrozit někkolika rychlými brejky také Baník a po jednom z nich, kdy po pravé straně utekl Mařata, předložil Kredbovi a ten do prázdné branky srovnal - 1:1. Těsně před koncem poločasu mohl dostat Baník do vedení Wiesner, ale míč skončil jen na tyči domácí branky. Ve druhém poločase omezila obranu Baníku šance domácích, ale přesto po rohovém kopu propadl míč na přední tyči až k zcela nekrytému hráči Valů, jenž poslal domácí do vedení. O několik minut později předvedl dlouhý výkop Fidra a z brejku Wiesner vyrovnal - 2:2. Tu samou situaci si oba aktéři zopakovali ještě jednou, ale tentokrát neměl Wiesner tolik štěstí při zakončení. Valy v největší šanci druhého poločasu trefili jen břevno, a tak si Baník odváží cenný bod. Pochvala opět patří celému kolektivu a hlavně výbornému brankáři. V dalším utkání zajíždíme na hřiště vedoucího celku Lázně Bohdaneč, kde se pokusíme aplikovat stejnou taktiku jako Chelsea proti Barceloně.

Branky: Kredba, Wiesner

bez karet

Sestava: Fidra - Kašicka, Šlechta, Král, J.Kuch - Mařata, Svoboda, Černý, Roubíček - Wiesner, Kredba

Střídali: Okrouhlý, Melicher, Pfeiler

17.kolo

   Baník - Rohoznice 1:1 (0:0)

  Až v tomto kole skončilo utkání Baníku nerozhodným výsledkem a bod je to cenný, jelikož náš soupeř hraje pravidelně na špici tabulky a letos drží zatím druhé místo. Na soupeři bylo vidět, že je sehranější a kombinačně byl lepším týmem, ale do žádné vyložené šance se za celý zápas nedostal. Baník hrozil především z brejků a tak největší šanci první poloviny měl domácí Meško, jenž sice utekl obraně hostů, ale trefil jen brankáře. Hned na začátku druhé půle si celou situaci tentýž hráč zopakoval a tentokrát už se šťastným koncem pro Baník - 1:0. Navýšit skóre mohl o chvilku později Herman, jenže jeho střelu bez přípravy bravurně vykopl strážce hostující svatyně. V 68. minutě byl po druhé žluté vyloučen Zajíc a za dvě minuty se hosté dostali do jediné vyložené šance, kterou nejprve výborně vyrazil Vondrák, ale s dorážkou už nic nezmohl - 1:1. Rohoznice se začínala dostávat do mírného tlaku a naštěstí pro domácí Baník byl v 78. minutě vyloučen hostující Dvořák a počet hráčů se srovnal. V závěru se už nic nestalo a tak utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů. Utkání bylo náročné zejména po fyzické stránce, soupeř dobře běhal a Baník se mu přizbůsobil. Pochvala celému týmu za poctivý výkon dozadu a bojovného ducha. V dalším kole zajíždí Baník na hřiště nevyzpytatelné rezervy Valů.

Branka: Meško

Žk: Herman, Černý, Zajíc, Roubíček

Čk: Zajíc

Sestava: Vondrák - J.Kuch, Kredba, Král, Doležal - Meško ( 69. Pfeiler ), Černý ( 89. Roubíček) , Svoboda, Zajíc - Herman, Fencl ( 46. Kadeřábek )

16.kolo

    Kojice - Baník 3:0 (2:0)

  Současně s tímto utkáním hrálo i první mužstvo Baníku a z důvodu rozsáhlé marodky obou celků přijela naše rezerva pouze s deseti fotbalisty a navíc bez brankáře. Hned v 7.minutě se po rohovém kopu a nedůrazu hostující obrany ujali Kojice vedení po hlavičce někdejšího hráče baníku Sekerky. Poté se domácí zastřelovali až do 35.minuty, kdy po pravé straně z pohledu Baníku prošel Steklý přes tři hráče a Provazník zakončoval do prázdné branky. Domácí se v první půli dostali ještě do dvou samostatných průniků, ale v obou případech zasáhl zaskakují gólman Král. Do žádné větší šance se domácí nedostali a tak nás mohli inkasované branky mrzet. Směrem dopředu byl Baník bezzubý až na pár průniků Koukala, který se po jednom ze soubojů zranil a do druhé půle nastupoval Baník pouze v devíti. V 60. minutě doplnil Baník čerstvý Šnýdr a začal zlobit unavenou obranu Kojic několika brejky. Ve druhé půli se domáci dostali asi ke třem až čtyřem slibnějším ( ne však vyloženým ) šancím, ale nejblíže gólu byla hlavička, která skončila na tyči. Když už se zdálo, že utkání skončí jen dvougólovým rozdílem dostal se domácí hráč do samostatného úniku, ten ale napoprvé neproměnil a při pokusu o následnou dorážku byl stažen brankářem Baníku a z následné penalty upravili domácí na konečných 3:0. Náš soupeř byl v tomto zápase lepším týmem, ale naší bojovností jsme mu to rozhodně neusnadnili. S ohledem na naši početní nevýhodu je výsledek přijatelný. V dalším utkání přivítáme na domácím hřišti druhý tým tabulky Rohoznici a doufáme, že se všichni marodi vyléčí a budeme v plné sestavě.

Branky:

Žk: Král, Šourek st.

Sestava: Král - Filip, Šourek, Vaníček, Okrouhlý - Sidor, Zajíc, Doležal - Pfeiler, Koukal ( do 45. , od 60.min Šnýdr )

15.kolo

    Baník - Bukovka 3:1 (1:1)

  Baník na svém hřišti hostil celek Bukovky, kde na podzim po gólové přestřelce smolně prohrál 5:4. Domácí chtěli co nejdříve vstřelit branku a to se jim povedlo hned z první akce, když po centru Kredby skóroval Kadeřábek - 1:0. Poté byla hra více méně vyrovnaná bez vážnějších šancí na obou stranách s vyjímkou střely, kterou Vondrák vyrazil na tyč. V 37. minutě bylo po velké chybě domácí obrany vyrovnáno. Do druhého poločasu nastoupil Baník s cílem vstřelit branku a rozhodnout zápas, čemuž nasvědčovala i mírná herní převaha domácích, kteří se začali čím dál více tlačit do vápna Bukovky. V 75. minutě pronikl po pravé straně Meško, předložil Svobodovi a ten neomylně zavěsil-2:1. Na druhé straně se opět zaskvěl domácí brankář Vondrák, když dvakrát vychytal hostující střelce. Běžela 87. minuta a po střele střídajícího Pfeilera se dostal míč k Černému a ten definitivně rozhodl - 3:1. V poslední minutě se ještě do velké šance dostal Král, ale v jasné gólovce jen těsně ( asi o pět metrů ) přestřelil branku. Utkání řídil přesný Svoboda. Baník si tři body zasloužil zejména za druhý poločas, na hře je však stále co zlepšovat. Pochválit lze celý kolektiv a zejména Vondráka v brance, který nás několikrát podržel. K dalšímu utkání zajíždí Baník na derby do Kojic.

Branky: Kadeřábek, Svoboda, Černý

ŽK: Meško, J.Kuch

Sestava: Vondrák - Kašička, Šlechta (25. Pfeiler), Král, J.Kuch - Kadeřábek, Svoboda, Černý (C), Zajíc - Meško (85. Okrouhlý), Kredba

 

14.kolo

    Tetov - Baník 3:1 (0:0)

    V krásném jarním počasí zajížděla rezerva Baníku k prvnímu utkání závěrečné půlky sezóny na neoblíbené hřiště Tetova, kde už dvě sezóny nedokázal bodovat. Při pohledu na terén, který připomínal spíše oraniště a po zeleni nebylo ani památky bylo všem jasné,že ani tentokrát nebude cesta za vítězstvím snadná. Pro oba týmy ale byly podmínky stejné. První půle přinesla nezáživný fotbal, když se hrálo především kolem středového kruhu. Do vyložené šance se žádný z týmů nedostal a tak po 45 minutách bylo skóre nerozhodné. Druhá část utkání začala pro Baník jako ve zlém snu, během deseti minut inkasoval dvě branky. Nejprve ze zbytečného pokotového kopu a poté po hrubé chybě obrany. Zanedlouho se stalo nevídané, to na co se čekalo celý podzim. Po centru z pravé strany hřiště si ve skrumáži našel míč Okrouhlého a ten málem protrhl síť a vstřelil důležitý kontaktní gól. Po další chybě obrany zvýšili domácí náskok již na 3:1 a bylo po zápase. Utkání by slušela remíza, když domácí proměňovali své šance, zatímco hosté si z mírné herní převahy nedokázali žádnou pořádnou vypracovat. Porážku zapříčinila špatná hra dozadu, nezkušený útok a tentokrát i chabá bojovnost a touha po bodech. Pozitivem bylo, že se po půlroční odmlce vrátil do sestavy M.Černý. V dalším utkání přivítáme na domácím hřišti celek Bukovky, jenž bude povzbuzen překvapivým debaklem druhého celku tabulky Rohoznice.

Branky: Okrouhlý

ŽK: J.Kuch

Sestava: Vondrák - J.Kuch, Šlechta, Král , Kašička - Doležal, M.Černý (C), Kredba, Kadeřábek - Okrouhlý, Pfeiler

13.kolo

    Jankovice - Baník 1:2 (0:2)

    V posledním podzimním utkání zajížděla naše rezerva na půdu Jankovic, kde se nám dlouhodobě nedaří. Na špatném terénu nám vázla kombinace a nemohli jsme se dostat ke své obvyklé hře. Po hrubé chybě domácí obrany otevřel skóre aktivní Meško. Do konce poločasu tentýž hráč po nádherném slalomu napříč malým vápnem posunul hostující Baník do dvoubrankového vedení. Hosté se do mnoha příležitostí nedostali, za zmínku stojí snad jen střela Krále mimo a především nádherná pumelice Hrbka, s níž měl brankář domácích nemalé problémy. Hosté se do šancí dostávali zvláště díky našim hrubým chybám v rozehrávce a malém důrazu v osobních soubojích. Ve druhém poločase jsme našeho soupeře jednoznačně podcenili, na naši hru se vůbec nedalo dívat. Po rohovém kopu Jankovic přistál míč přímo na ruce Kašičky a k exekuci pokutového kopu se postavil překvapivě brankář domácíh, jenž proměnil a vrátil tak svůj zpátky do zápasu. Stalo se nám tak již po několikáté, že si po zbytečných chybách komplikujeme život a z dobře rozehraných zápasů se pak vyvíjí někdy až infarktová dramata. Naštěstí se hosté do žádné vyloženější šance nedostali i díky výborné práci obraných řad Baníku. Nejslibnější šance hostů ve druhém poločase měli na kopačkách Roubíček a J.Kuch, ale v obou případech skončil míč jen těsně mimo. V závěru bylo utkání zbytečně vyhrocené a některé zákroky připomínaly spíše sporty zaměřené na bojovou techniku. Bylo to způsobeno zvláště spornými rozhodnutími hlavního sudího a to na obou stranách. V tomto utkání byla na některých hráčích znát únava, a tak nám chyběla zarputilost a bojovnost, která nás zdobila v minulých zápasech.

    Naše rezerva přezimuje na skvělém třetím místě s 24body, když jsme v osmi zápasech zvítězili a v pěti odešli poražení. Nebýt smolných ztrát v úvodních dvou kolech, mohla být naše bodová sbírka bohatší. Patří nám až osmá příčka v produktivitě, kdy se o 27 zásahů postaralo 11 střelců, z nichž nejlépe je na tom šestigólový Meško. Za to naše obrana je v soutěži z 22 inkasovnými brankami třetí nejpevnější. V naší brance se vystřídala trojice brankářů, když třikrát nastoupil Meško, čtyřikrát Vondrák a šestkrát Fidra. Nejtrestanějším hráčem je jednoznačně s šesti žlutými a jednou červenou kartou J.Kuch.

Branky: Meško 2

ŽK: J.Kuch, Král, Roubíček, Doležal, Sajdl, Zajíc

Sestava: Fidra - J.Kuch, Melicher, Král (C), Kadeřábek - Doležal, Zajíc, Roubíček - Hrbek, Vaníček, Meško

Střídali: Sajdl, Veselka, Kašička

12.kolo

   Baník - Labské Chrčice 5:1 (2:0)

  V souboji celků, jenž od sebe dělí jen řeka Labe přivítal Baník tým z úplného konce tabulky Polaban Chrčice. Již před zápasem si nikdo z domácích nepřipouštěl, že bychom mohli ztratit body a diskutovalo se jen o konečném skóre. Napověděla tomu i sestava, když letos poprvé od začátku nastoupil Okrouhlý a ve 21.minutě se hned přičinil o první gol v síti hostů, po špatném zpracování mu míč ustřelil hostující Kiš a nechytatelnou ranou překonal vlastního brankáře. Navýšit skóre mohl o pět min později M.Šourek st., ale sám před brankářem mířil těsně mimo. Běžela 33.minuta a po rohovém kopu domácích se míč dostal k Hrbkovi a ten neomylně doklepl a dodal Baníku větší klid. Do konce poločasu mohli zvýšit ještě M.Šourek ,jehož hlavička skončila těsně mimo a po krásném průniku Herman, kterého vychytal hostující Havrda v brance. Hosté hrozili jen sporadicky, dokonce nás  v jednu chvíli zatlačili na vlastní polovinu, ale gólovou šanci si nevytvořili. Do druhého poločasu šel Baník s cílem zahrát si fotbal a vylepšit si skóre.V 56.minutě po samostatném úniku zavěsil J.Kuch a poté nám dva góly upřeli rozhodčí pro ofsajd. V 71.minutě z úhlu zvyšoval již na 4:0 Král a baník jakoby uspokojen výsledkem dovolil hostům dvě šance. První ještě stačil z brankové čáry vykopnout Veselka ,ale při druhé už se hostující Matoušek nemýlil. Konečný výsledek pečetil v 91.minutě dalekonosnou střelou Herman. Nutno uznat, že Baník utkání podcenil a na jeho hru se místy nedalo dívat.Slušně hrané utkání řídil objektivní Svoboda. V posledním podzimním utkání jedeme do Jankovic.

Branky: vlastní, Hrbek ,J.Kuch, Král, Herman

bez karet

Sestava: Fidra - Šlechta (C), Melicher, Král, Veselka - J.Kuch, Hrbek, Zajíc, Herman - M.Šourek st., Okrouhlý

Střídali: Pfeiler, Roubíček, Doležal

11.kolo

  Zdechovice - Baník 1:4 (1:1)

    K utkání 11.kola zajížděl Baníček na hřiště Zdechovic, které ještě před dvěma lety hráli okresní přebor. Hned od úvodního hvizdu jsme začali diktovat tempo hry a během prvních pěti minut neproměnili čtyři vyložené šance. Poté se hra vyrovnala a do šancí se dostal také náš soupeř. Hned tu první proměnil ve vedoucí gól, ale naštěstí o chvilku později vyrovnal Doležal. Domácí využívali chyby Baníku ve středu hřiště a vyráželi k nebezpečným brejkům. Jednou nás dokonce zachránilo břevno nebo skvělými zákroky disponující brankář Fidra. Na druhé straně pálil jednu šanci za druhou Hrbek a jeho styl zakončení od něj bohužel odkoukali i ostatní hráči Chvaletic. Do druhého poločasu vstoupili hosté s cílem co nejdříve vstřelit branku a odvést si tři body. Baník zlepšil kombinaci a bránění  a bylo jen otázkou času, kdy vstřelí vedoucí gól. To se podařilo Meškovi po přihrávce aktivního Hrbka. O chvíli později po krásné akci zvyšoval již na 3:1 Šourek. Když už se domácím povedlo Hrbka zastavit, bylo to jen za cenu faulu v pokutovém území. K následné penaltě se postavil kapitán týmu Šlechta, ale trestuhodně přestřelil branku. Konečnou podobu výsledku dal svým druhým gólem v utkání Meško. Zanedlouho začal Baník festival neproměněných šancí z nichž největší spálil Okrouhlý, když z malého vápna trefil jen břevno prázdné branky. V závěru se ještě do statistik zapsal Šourek, jenž za urážku sudího uviděl rovnou červenou kartu. Pochvala patří celému kolektivu, zvláště pak za druhý poločas. V posledním domácím utkání na podzim přivítáme v derby poslední celek tabulky Polaban Labské Chrčice. 

Branky: Meško 2, Doležal, Šourek

ŽK: Král

ČK: Šourek

Sestava: Fidra - Šlechta (C), Vaníček, Král, Kadeřábek - Doležal, Zajíc, Roubíček, Wiesner - Meško, Hrbek

Střídali: Okrouhlý, Šourek, Pfeiler

10.kolo

 Banik - Řečany B 0:4 (0:1)

   Domácí na tento zápas budou chtít rychle zapomenout.Chybělo nám několik opor a na hře to bylo znát. V prvním poločase hra vyrovnaná, největší šanci měl uzdravený Wiesner, jenže v samostaném úniku si míč přišlápl a hostující obrána stačila nebezpečí zažehnat. Po druhém golu v naší síti byl vyloučen J.Kuch a Baník se sesypal. K dalšímu utkání zajíždíme na hřiště Zdechovic. Omlouváme se za minimální reportáž, ale z důvodu nemoci se naše redakce nemohla k utkání dostavit.

ŽK: J.Kuch, V.Kuch

ČK: J.Kuch

Sestava: Vondrák - Kašička, Šlechta, Filip, Veselka - Roubíček, Svoboda, V.Kuch, Doležal - Wiesner, J.Kuch

Střídali: Sajdl, Zajíc, Okrouhlý

 

9.kolo

 Choltice B - Baník 2:3 (0:3)

   Tentokrát , v roli mírného favorita zajížděla naše rezerva k utkání 9.kola na hřiště Choltic. Domácí se chtěli před vlastním publikem vytáhnout, a tak se posílili o několik hráčů ,,A´´ týmu hrající okresní přebor.  První poločas to však byl Baník, kdo střílel góly a uštědřil domácím lekci z produktivity. V 9. minutě nejprve dalekonosnou střelou trefil M.Šourek břevno a míč se odrazil na brankovou čáru a následně ven z branky. O minutu později už poslal hosty do vedení kanonýr Hrbek. Běžela 21.minuta a do velké šance se dostal domácí tým, ale zachránilo nás břevno Vondrákovy branky. Choltice byli mírně lepším týmem, jenže do vyložené šance se díky skvělé obranné práci Chvaletických borců nedostali, a tak se často uchylovali jen ke střelám ze střední vzdálenosti, které většinou končili v zámezí, nebo v rukavicích připraveného Vondráka. V 37.minutě po zřejmě dvoumetrovém ofsajdu unikl domácí obraně Hrbek a měl tolik času, že si mohl v klidu rozmyslet způsob zakončení. A provedl to s přehledem, když se před brankářem uplně zastavil, naznačením střely jej položil na zem a pak už jen rozvlnil síť. Čtyři minuty na to přišla nejkrásnější akce zápasu a velká paráda Sajdla, jenž si narazil s Hrbkem, nádherně obhodil stopera domácích (který se ještě teď červená) a nekompromisně zavěsil. Slibný tříbrankový náskok udržel Baník až do přestávky a tak bylo o pauze v naší kabině hodně veselo. Do druhého poločasu nasadili domácí do útoku Zářeckého a ten se prosadil hned po pěti minutách pobytu na hřišti, což našeho soupeře nakoplo a celý druhý poločas byli lepším týmem a tlačili nás do hluboké defenzívy, ale do velkých šancí se nedostali. I ve druhém poločase sříleli hráči soupeře převážně ze střední vzdálenosti a druhý kontakní gol se jim povedlo dát naštěstí až v 85.minutě kdy se po standartní situaci opět trefil Zářecký. Baník opět prokázal, že chce víc než jeho soupeř a velkou houževnatostí, důrazem a bojovností dokázal nakonec vydolovat všechny body již ve třetím zápase po sobě. Baník navíc z minima vytěžil maximum a ke třem brankám nám stačilo celkem devět střel, zatímco domácí jich na branku Vondráka vyslali pětadvacet. Mrzí nás jen mizivá návštěvnost na venkovních utkáních naší rezervy. V dalším utkání, tentokráte na domácím hřišti přivítáme v sousedském derby rezervu Řečan.

Branky: Hrbek 2, Sajdl

ŽK: Kašička,

Sestava: Vondrák - Šlechta (C), Melicher ( 55. Meško ), Král, J.Kuch - Kašička, Roubíček, Sajdl, Veselka - Hrbek, M.Šourek ( 78.Okrouhlý )

 8.kolo

 Baník - Semín B 2:1 (2:1)

   Za hlasité podpory fanoušků to byl domácí tým, který začal diktovat tempo hry a svou aktivitu vyjádřil brzkým vedením po střele Roubíčka. O chvilku později bylo ještě veseleji, když se po centru Zajíce prosadil hlavou Herman a zisk tří bodů byl na dobré cestě. Jenomže Baník v zápětí odmítl přidat třetí gol a hosté vycítili šanci dostat se do hry. Nejprve přišlo varování, které však ještě Vondrák dokázal konečky prstů vytlačit na tyč. O minutu později už hosté skórovali, když se domácí obrana nestačila zformovat po předchozí akci. Inkasovaná branka nás přinutila více útočit a vytvářet na soupeře tlak. Ale opět jsme zahazovali i ty nejvyloženější šance.Ve druhém poločase Baník kontroloval výsledek a nadále zahazoval šance. Za připomenutí stojí především samostatný únik M.Šourka, jenž trefil pouze stojícího brankáře hostí. I hosté ze Semína se dostávali do útoku a bylo z toho několik závarů břed naší brankou, ale v naší brance byl jistý Vondrák a tentokrát i konečně trochu štěstí, když se míč třikrát opřel o horní konstrukci branky. V závěru zápasu se Baník dostal ještě do jedné obrovské šance , když na úrovni penalty převzal míč Kašička a přistrčil do lepší pozice publikem povzbuzovanému Okrouhlému, jenž střelou bez přípravy minul branku soupeře a tak se holení opět odkládá. Naše rezerva opět ukázala větší hlad po vítezství než soupeř a za bojovnost patří pochvala pro celý kolektiv. Po tomto kole se Baník nachází na výborném čtvrtém místě tabulky, což by měla být dostatečná pozvánka na další utkání, které sehrajeme v Cholticích.

Branky: Roubíček, Herman

Žk: J.Kuch, Zajíc

Sestava: Vondrák - Šlechta (C), Melicher, Král, J Kuch - Roubíček, Tříska, Zajíc, Veselka - Herman, Šourek

Střídali: Kašička, Okrouhlý, Pfeiler

 7.kolo

 Sopřeč - Baník 1:2 (1:2)

    Na hřiště Sopřeče přijížděl Baník s motivací odčinit loňskou porážku s pětigólovou nadílkou od domácích borců. Od začátku letošní sezóny se nám nedaří zachytit začátky utkání, zbytečně chybujeme a pouštíme soupeře do šancí. Tentokrát jsme inkasovali bezprostředně po uvodním hvizdu z píšťalky sudího Čapka. Hostům trvalo asi deset minut než se z této nečekané události vzpamatovali. Poté už to byl starý, známý a všemi milovaný Baníček. Nejprve se z historicky první branky v kariéře radoval Veselka, když po rohu J. Kucha hlavou uklidil míč k pravé tyči gólmana domácích. Jen tiše závidět mu mohl vousatý Okrouhlý, jenž do zápasu zasáhl jen jako asistent rozhodčího. Do vedení se hosté dostali po úniku aktivního Hrbka, na jehož pumelici byl brankář Sopřeče krátký. Před koncem poločasu tentýž hráč unikl podruhé, položil si na zem brankáře a než stačil zasunout do prázdné branky, obránce mu míč ukopl. Do druhého poločasu vstupovala naše rezerva s jasným cílem udržet vedení a odvézt si tři body. To se díky zodpovědnému výkonu a zarputilosti chvaletických bojovníků povedlo. Ve druhém poločase branku Fidry ohrozili hosté jen jednou, když z přímého kopu trefili horní konstrukci branky. Pochvalu zaslouží oba stopeři za ubránění nebezpečného útočníka domácích Chlumeckého. Výborně také zahráli Meško a Roubíček. V dalším utkání přivítáme na svém hřišti semínské béčko.

Branky: Veselka, Hrbek

ŽK: Šlechta, Hrbek, Král, Zajíc

Sestava: Fidra - Kašička, Melicher ,Král, Šlechta (C) - Meško, Roubíček, Zajíc, Veselka - J.Kuch, Hrbek

Střídali: Černý, Pfeiler, Sajdl

 

6.kolo

Baník - Lázně Bohdaneč 0:2 (0:1)

   Ve druhém po sobějdoucím utkání na domácím stadionu tentokrát naše rezerva přivítala zatím bezkonkurenčního lídra tabulky Lázně Bohdaneč. Utkání bylo od začátku do konce v jasné režii hostujícího celku, který domácí Baník přehrával hlavně technickým, kombinačním a rychlým stylem hry. Přesto jak je již známo bojovný výkon Baníku hru hostům dosti znepříjemnil. Bohdaneč se ujal vedení již v páté minutě po dalekonosné střele, na kterou byl domácí Fidra příliš krátký. Domácí v prvím poločase vytvořili tři vyložené šance. Nejprve J.Kuch sám před bránou prováhal moment zakončení, poté P.Doležal přeloboval vyběhnutého gólmana hostí, ale  netrefil ideálně a míč skončil vedle. Třetí obrovskou příležitost neproměnil L.Král, když hlavou mířil pouze do náruče připraveného strážce soupeřovi svatyně. Do více vyložených šancí nás už soupeř nepustil, v 52. minutě navíc zvýšil skóre a dalšímu přídělu zabránily jen schopnosti našeho brankáře, obětavost obránců a kolektivní soudržnost týmu. Domácí hráči se na hříšti vydali ze všech sil a i přes konečný výsledek se silným soupeřem zasloužili uznání a potlesk zaplněných ochozů chvaletického svatostánku. Individuálně lze vyzvednout výkony T.Fidry a L.Melichera. V dalším utkání se náš celek představí na hřišti Sopřeče, kde loni utrpěla ostudný debakl 5:0. Doufejme, že se nebude historie opakovat.

Bez karet

Sestava: Fidra - Kašička, Melicher, Král, Veselka (C) - Černý, Zajíc, Brunclík, Havrda - Doležal, J.Kuch

               Střídali: Svoboda, Sajdl

  5.kolo

   Baník - Valy 3:1 (0:1)

   V pěkném nedělním odpoledni přivítal Baník na svém pažitu nevyzpytatelný celek Valů. Ze začátku nám opět trochu vázla kombinace, chyběl nám pohyb a díky naším chybám si hosté vytvořili několik nebezpečných situací. Ve 20.minutě vystřídal Tříska zraněného Zajíce a hra Baníku se zlepšila a vyrovanala soupeři. Z ničeho nic však ve 30.minutě naše obrana zaváhala, hostující hráč přeloboval Fidru a při snaze zabránit brance si Melicher nešťastně srazil míč do vlastní sítě. Do kabin tak odcházeli veselejší hosté s jednobrankovým náskokem. Jako tradičně do druhého poločasu jako by naskočil jiný tým Baníku a od začátku začal diktovat tempo hry. V obrovské šanci se v 50.minutě zjevil Tříska, ale sám na malém vápně nezachoval chladnou hlavu a minul soupeřovu branku. Baník dál tlačil soupeře na jeho polovinu a během deseti minut v 60.-70. minutě dvakrát udeřil střelec z Mostu Meško a k radosti zaplněných tribun otočil skóre ve prospěch domácích na 2:1. Obě branky byly výstavní, první odrazem od tyče a při druhé prokázal brankářské schopnosti a zavěšen ve vzduchu skoroval hlavou! Chvilku po těchto momentech přišla pro domácí komplikace, když po druhé žluté kartě šel předčasně pod sprchy stoper a kapitán týmu Šlechta. Naši hráči ovšem prokázali velkou touhu po vítezství a bojovností získavali důležité míče a nadále se hrnuli do šancí. Tu největší spálil po samostatném úniku Šourek, jenž trefil jen hostujího brankáře. Reputaci si napravil v 86.minutě, když po ukázkové nahrávce z pravé strany od Pfeilera jen nastavil nohu a dodal nám tolik potřebný klid. Baník poté kontroloval výsledek, ale hosté se v závěru dostali do svou slibných příležitostí, které však lapil vynikající Fidra. Pochvalu za bojovnost zaslouží celý kolektiv Baníku.V dalším zápase přívítáme opět na domácí půdě lídra tabulky Lázně Bohdaneč.

Branky: Meško 2, Šourek

ŽK: Šlechta, J.Kuch,

ČK: Šlechta

Sestava: Fidra - Kašička, Šlechta (C), Král, Melicher ( 60. Veselka ) - Pfeiler, P.Kuch, Zajíc ( 20.Tříska ), J.Kuch - Šourek, Doležal ( 30.Meško )

 

 

   4. kolo

   Rohoznice - Baník  2:0 (1:0)

   Ještě v euforii po minulém vítězství v derby zajížděl Baník na hřiště Rohoznice, která ještě letos neinkasovala a neztratila ani bod. Před utkánim byla v kabině dobrá nálada a mluvilo se o tom, kdo že bude prvním jenž pokoří gólmana domácích. Nejvíce se naparoval M.Šourek jehož však do začátku zápasu nepustil hlavní rozhodčí, kvůli kovovým ozdobám v obličeji. Jako vždy jsme prospali začátek zápasu a dovolili domácím aby si vytvářeli nebezpečné situace před naší bránou , kde však skvělě úřadoval ve formě chytající Meško. Naše hra během prvního poločasu byla přímo krkolomná. Nedařilo se nám vepředu udržet míč a vlastními chybami jsme domácím umožnili tvořit hru. Po ztrátě balónu ve středu hřiště nás Rohoznice přečíslila a kolmou nahrávku za naši obranu zužitkovala ve vedoucí branku. Baník se do žádné větší příležitosti nedostal. Do druhé půle už s M.Šourkem v sestavě chtěl Baník vyrovnat jak hru, tak skóre. Právě po jeho nahrávce se sám před bránou ocitl P.Doležal a v obrovské šanci ke zmaru hostujících hráčů i příznivců zklamal a mířil mimo tyče. V další vyložené příležitosti se zjevil střídající D.Veselka, když se elegantní kličkou zbavil obránce a tváří v tvář trefil jen gólmana domácích. Mohl to pro něj být historicky první gól v celé jeho dosavadní fotbalové kariéře. Ve druhém poločase domácí kontrolovali hru a Baník se už k dalším příležitostem dostával už jen těžko, a tak deset minut před koncem dodali definitivní podobu výsledku domácí hráči vstřelením druhé branky do sítě bezmocného M.Meška, který za několik posledních zápasů Baník několikrát výrazně podržel. V dalším zápase přivítáme na svém hřišti rezervu Valů.

ŽK: Roubíček, Zajíc, J.Kuch, Šourek, Filip

ČK: -

Sestava: Meško - Kašička, Melicher (60. Veselka), Král (46. Šourek), J. Kuch - Filip, Zajíc, P. Kuch (75. Okrouhlý), Roubíček - Kredba, Doležal

   3. kolo

   Baník - Kojice 2:0 ( 1:0 )

   Dlouho očekávané derby přilákalo na Chvaletický stadion velmi početnou skupinu natěšených fanoušků ( zhruba 80 ) ,bohužel vinou rozbité lajnovačky začalo utkání s téměř dvacetiminutovým spožděním. Jako omluvu divákům chtěli oba celky předvést pohledný fotbal což se jim po většinu zápasu i dařilo. Baník začal přesně tak, jak minulé utkání skončil. Spousty hrubých chyb v naší rozehrávce hosté využívali k vytvoření šancí, které naštěstí nevyužili. Ve dvou případech dokonce domácí špatnou malou domů vyslali do brejku hostujícího Janáka, toho však pokaždé vychytal fantastický Meško. A tak přišel trest , když ve velké formě hrající P.Doležal přesnou ranou poslal Baník do vedení. V ten moment Baník srovnal svoji hru a přestal kupit chyby. Do druhého poločasu vlétl Baník jako vyměněný, dostával soupeře pod tlak,nutil ho k chybám a začal si vytvářet golové příležitosti. Hodně aktivní byla levá strana zálohy, kde operoval mladý Roubíček, jenž svůj výkon korunoval druhým golém domácích po centru střídajícího Mařaty a poté ještě několikrát vystrašil strážce hostující svatyně. Za stavu 2:0 Baník kontroval hru a jak už bývá zvykem spálil několik vyložených šancí. Tu největší zazdil M.Šourek ,když při samostatném úniku ve snaze přehodit brankáře trefil přímo jeho náruč. Musím také připomenout šanci vousem zarůstajícího Okrouhlého ( dokud nedá gol v zápase,nesmí se oholit ) ,jenže jeho střela postrádala razanci a tak se holení opět odkládá. Celý kolektiv Baníku podpořený skvělým Meškem v bráně zašlouží pochvalu za bojovnost a za předvedenou hru ,zvláště ve druhém poločase. V následujícím kole jede naše rezerva na hřiště jednoho s aspirantů na postup do Rohoznice.

Branky: Doležal ,Roubíček

ŽK: Roubíček ,Šourek ,

ČK: -

Sestava: Meško - Melicher ( 46. Mařata ) , Šlechta (C), Král, J. Kuch - Kašička, P.Kuch, Zajíc ( 80. Okrouhlý) , Roubíček ( 70. Sajdl ) - Doležal , Šourek

 

   2. kolo

   Bukovka - Baník 5:4 (1:1)

    Na hřiště do Bukovky přijel Baník s jiným týmem,než nastoupil v předchozím kole proti Tetovu, přesto sestava na papíře vypadala velmi slibně. Na úzkém hřišti byl ze začátku lepší domácí celek, ovšem do šancí se dostal jen díky našim hrubým chybám v rozehrávce. Jenomže náprava nepřišla a tak ve 30. minutě přišel trest pro Baník a domácí vedli 1:0. Na druhé straně se sám před golmanem domacich ocitl Kašpar, ale neprostřelil . Těsně před koncem poločasu se tentýž hráč objevil ve stejné pozici a tentokrát nezaváhal a vyrovnal skore na 1:1. Do druhého poločasu nastupoval Baník s cílem spřesnění rozehrávky a vstřelení vítězné branky. Jenže to byl domácí tým, který se dostal opět do vedení. Zanedlouho krásnou střelou napříč vápnem vyrovnal M. Šourek ml.. Nedůslednost v obraně Baníku vyústila ve dva slepené goly domácích a pohled na skore 4:2 už nám příliš nadějí nedavál. Ale Baník oplácel stejnou mincí, když se podruhé v zápase trefil Šourek a poté střídající Doležal, jenž svým výkonem odčinil zaváhání z předchozícho utkání. Ani jeden celek se nechtěl spokojit s dělbou bodů a tak pokračovala hra ,,nahoru,dolů´´ , kterou rozhodl Baník, když špatnou rozehrávkou daroval domácím vítezný gol.

   Divácky velmi atraktivní duel nepostrádal nasazení a bojovnost z obou stran, více by slušela remíza. Oproti minulému utkání se nám dařilo proměňovat šance,ale zbytečné chyby v naší rozehrávce nás připravili o první body. Pochvala pro Doležala, Svobodu, Krále a P.Kucha.

Branky: M.Šourek ml. 2, Doležal, Kašpar

Žk: Šlechta

Čk: -

Sestava: Meško - J.Kuch, Šlechta (C), Král, Melicher - Kašpar ( 80. Okrouhlý) , Roubíček ( 46. Doležal ), Svoboda, Veselka - Šourek, P.Kuch

    1. kolo

   Baník - Tetov 0:1 (0:0)

    V úvodním zápasu nové sezóny přivítala rezerva Baníku na domácím hřišti celek Tetova, který se loni umístil v horní polovině tabulky. Baník nastoupil ve velmi omlazené sestavě a od začátku diktoval tempo hry. V prvním poločase se několikrát dostal do šance Kredba, přezdívaný ,,Drogba´´, ovšem pověsti golového zabijáka z Chelsea nedostál,když buď ztroskotal na brankáři hostí,nebo ve vyložené šanci překopl prázdnou bránu.Do druhého poločasu vstoupili domácí s jasným cílem a to vstřelit branku a vybojovat tři body , ale naší hře chyběla trochu lepší myšlenka a hlavně klid v zakončení. V závěru zápasu jsme v touze po vstřelení branky zbytečně otevřeli hru a hosté vyráželi k nebezpečným brejkům a bohužel minutu před koncem jeden z nich proměnili ve vítěznou branku, když na polovině hřiště nikým nehlídaný hráč hostí našel Ullricha jenž se s lehkostí tanečníka obtočil kolem P.Doležala a překonal jinak výborně chytajícího Vondráka v naší bráně. Početná skupina domácích fans tak odcházela domů zklamaná. V dalším utkání budeme chtít napravit reputaci na hřišti Bukovky.

Žk: Meško

Čk:   -

Sestava: Vondrák - Kašička, Šlechta (C), Král, Meško ( 70.Mařata ) - Šimonka, Wiesner, Svoboda, Roubíček - Kredba ( 80.Okrouhlý ), Fencl ( 46.Doležal )